Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

У Львівській області запрацювала «гаряча лінія» для повідомлень про ящур та блутанг

Дата: 23.04.2025 11:58
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

У країнах ЄС зафіксовані спалахи ящуру та блутангу. Як наслідок, це високі ризики занесення хвороб на територію України.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Львівській області працює «гаряча лінія» для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг. 

Телефонувати можна за номером: (032) 252-69-29      

Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри - негайно звертатись на «гарячу лінію» .

Коротко про ящур. Хвороба проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів - вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур вражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, верблюдів, буйволів, яків, оленів, косуль, джейранів, сайгаків, турів, лосів, кабанів, антилоп, зебр, слонів, ведмедів та інших парнокопитних.

Коротко про блутанг. До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.

Як наголосили у Головному управлінні держпродспоживслужби, в Україні запровадили додаткові ветеринарно-санітарні заходи для недопущення занесення вірусів ящуру та блутангу на територію України. Це суворе дотримання заходів біобезпеки на фермах, переміщення тварин відбувається тільки за наявності супровідних ветеринарних документів, тощо.

За інформацією Держпродспоживслужби

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень