Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

Регламент Ходорівської міської ради

                                                                                                                                                             

 

РЕГЛАМЕНТ

Ходорівської міської  ради

 VIIІ скликання

(із змінами затвердженими рішенням ХХІ сесії  №3840 від 18.06.2024 р.)

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Ходорівська міська рада - представницький орган місцевого самоврядування

  1. Ходорівська міська рада (надалі - рада) – представницький орган місцевого самоврядування, який наділений правом представляти інтереси територіальної громади, приймати від її імені рішення та здійснювати в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами та цим Регламентом;
  2. Регламент ради (надалі - регламент) встановлює порядок діяльності ради, скликання сесій ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради та з інших процедурних питань, порядок роботи сесії ради, порядок проведення пленарних засідань ради, порядок затвердження структури виконавчих та інших органів ради, порядок їх формування, обрання та затвердження посадових осіб ради, порядок формування та організації роботи постійних комісій, тимчасових контрольних комісій та інших органів ради, порядок участі депутатських фракцій і груп у роботі та інші процедури, які випливають з повноважень Ради, встановлених Конституцією і законами України;
  3. Загальний склад ради становить 26 депутатів.

 

Стаття 2. Місце проведення та мова ведення засідань ради

  1. Рада проводить засідання у великому залі Палацу культури (м.Ходорів вулиця Грушевського,29).
  2. Засідання ради ведуться виключно українською мовою.

Стаття 3. Відкритість, гласність та публічність роботи ради

  1. Відкритість засідань реалізується шляхом забезпечення достатнього місця для громадян України, які бажають відвідати засідання ради;
  2. Гласність в роботі ради забезпечується через:

-  офіційне оприлюднення на сайті ради проектів рішень, рішень ради та їх додатків.

- ведення відео зйомки, проведення якої забезпечує апарат міської ради. Відео зйомки всіх сесій архівуються і зберігаються на сайті;

- стабільне функціонування офіційного сайту ради, при якому є технічна можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту ради, здійснювати перегляд трансляцій засідань ради, розміщення результатів голосувань, розміщення інформації. При цьому (за наявності технічних можливостей) має бути здійснено фіксування дати розміщення, зміни та/або видалення інформації (матеріалів) на сайті, а також особи, яка провела відповідні дії із інформацією;

   * про голову, його заступників, секретаря ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, старост, депутатів, членів виконавчого комітету;

  * про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами ради  із зазначенням причин відсутності депутата (після кожного засідання невідкладно, але не пізніше ніж через 10 робочих днів);

    *  звітів голови та депутатів;

  • наявність електронної приймальні депутатів;
  • можливість створення електронної петиції та збору підписів в її підтримання.
  1. Публічність засідань.  Пленарні засідання ради, засідання постійних комісій, а також тимчасових контрольних та інших комісій ради є відкритими і гласними, крім випадків, передбачених законами України.

Стаття 4. Встановлення Державного прапора України

1. Біля  будинку ради повинен бути постійно встановлений Державний прапор України та червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби.

2.На час пленарних засідань ради у сесійному залі  встановлюється Державний прапор та червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби.

РОЗДІЛ II. ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ – ПРЕДСТАВНИК ІНТЕРЕСІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. ОРГАНИ РАДИ

Стаття 5. Права та обов'язки депутата

  1. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами,  виконує їх доручення.
  2. Депутат ради зобов'язаний виконувати обов’язки, що покладені на нього діючим законодавством та даним регламентом, в т.ч. брати участь у роботі ради, роботі постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень.
  3. Для сприяння у здійсненні депутатської діяльності на офіційному веб-сайті ради створюється інтернет-приймальня кожного депутата ради, яка забезпечує прийняття звернень виборців через мережу Інтернет, надання допомоги в організації прийому громадян у адміністративних приміщеннях старостинських округів (або інших приміщеннях комунальної власності міської ради) та в приміщенні Палацу культури (м.Ходорів, вул.Грушевського, 29, ІІ поверх, малий зал).    
  4. Діяльність депутата висвітлюється на офіційному веб-сайті ради шляхом розміщення інформації про депутатську діяльність, статистичні дані про відвідування пленарних засідань, засідань постійних і тимчасових комісій.
  5. Депутат періодично, але не рідше одного разу на  рік (до 01.04. поточного року), зобов'язаний звітувати  про свою роботу перед виборцями. Депутат зобов’язаний подати завчасно письмовий звіт для його розміщення на сайті ради.
  6. Депутат має право на депутатське звернення, яке оформлюється письмово і може надсилатись за вибором депутата через відділ внутрішньої політики та комунікації з громадою (надалі відділ) або самим депутатом. Депутатські звернення, що направляються через відділ  ради реєструються в окремому журналі вихідної кореспонденції. Працівники відділу контролюють отримання депутатських звернень адресатами та строки надання відповіді. У випадку порушення строків розгляду депутатського звернення працівники ради повідомляють про це відповідного депутата, посадових осіб ради, постійну депутатську комісію з питань роботи ради, законності, інформаційної та регуляторної політики.
  7. Депутат на території ради має право на невідкладний прийом будь-якою службовою особою підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, а також органів влади. Здійснюючи таке право депутат повинен пред’явити посвідчення. Депутати повинні використовувати право невідкладного прийому таким чином, щоб такий прийом був зумовлений нагальними та особливо важливими справами, тривав якомога оперативно та не завдавав невиправданих втручань в роботу службової особи.

Стаття 6. Помічники-консультанти депутата Ради

  1. Права, обовязки та умови діяльності помічників-консультантів депутата місцевої ради визначаються окремим положенням.

Стаття 7. Депутатські групи

  1. Депутати можуть об’єднуватись в депутатські групи для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень, за спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками.
  2. Депутатська група створюється на установчому засіданні членів групи. Група повинна мати свою назву. 

     Стаття 8. Депутатські фракції

  1. Депутатські фракції формуються депутатами ради, які були обрані від партії або за згодою партії, яку мають намір в раді представляти;
  2. Депутатська фракція повинна включати в себе не менш як 2 (двох) членів;
  3. Депутатська фракція створюється на установчому засіданні членів фракції, бере за основу партійну назву та символіку.

Стаття 9. Порядок реєстрації та припинення діяльності депутатських фракцій та груп

1. Кожна депутатська фракція або група реєструється. Умовою реєстрації є надходження в раду підписаного особисто кожним депутатом, який увійшов до складу депутатської фракції (групи), письмового повідомлення про сформування та копії протоколу установчих зборів депутатської групи/фракції. У письмовому повідомленні зазначаються назва депутатської фракції (групи), її персональний склад та партійна належність членів депутатської фракції (групи), а також прізвища голови депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція (група) зобов’язана інформувати Раду про виникнення змін у складі депутатської фракції (групи);

2. Головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів про реєстрацію такої депутатської фракції (групи), її кількісний склад, голову депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція та депутатська група вважаються створеними з моменту оголошення головуючим про це на пленарному засіданні ради;

3. Про всі зміни у складі фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, що підписується головою депутатської фракції (групи).

Стаття 10. Права депутатських фракцій та груп

1. Депутатські групи та фракції мають права, передбачені чинним законодавством, в т.ч. на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради, на обов’язкове оголошення перерви у засіданні ради перед голосуванням питання, яке потребує узгодження позиції членів депутатської групи, фракції.

Стаття 11. Комісії ради

  1. Рада утворює постійні та тимчасові контрольні комісії. Функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначається окремим положенням.
  2. Питання обрання заступника голови та секретаря комісії, вирішуються відповідною постійною комісією самостійно. Розподіл посад голів у конкретних постійних комісіях здійснюється за загальним консенсусом депутатів.
  3. На завершення повноважень голова постійної комісії повинен скласти письмовий звіт про діяльність постійної комісії та прозвітуватись на засіданні ради,
  4. У складі ради функціонують 5 (п’ять) постійних депутатських комісій.

  -   з питань бюджету, фінансової та інвестиційної політики;

 -    з питань медицини, освіти, культури, соціального захисту, молоді та спорту;

 -    з питань земельних відносин, екології та містобудування;

  • з питань господарського комплексу та розвитку територій;
  • з питань роботи ради, законності, інформаційної та регуляторної політики.
  1. Депутат (окрім секретаря ради) зобов’язаний увійти у склад однієї з постійних комісій, брати участь у її роботі. Депутат зобов’язаний поінформувати голову постійної комісії та секретаря ради  про неможливість бути присутнім на засіданні комісії та вказати відповідні причини. У випадку відсутності такого повідомлення вважається, що депутат відсутній без поважних причин.
  2. Засідання депутатських комісій проводяться в приміщенні Палацу культури (м.Ходорів, вул.Грушевського, 29, ІІ поверх, малий зал).    
  3. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд Ради.

Рішення про утворення тимчасової контрольної комісії Ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї другої депутатів від загального складу Ради.

  1. За рішенням Ради можуть створюватись інші комісії у порядку, визначеному чинним законодавством України.
  2. Засідання постійних комісій транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу та підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених пунктом сьомим  статті 23 цього Регламенту

Стаття 12. Порядок відкликання голів та членів постійних комісій

1. Голова постійної комісії може бути у будь-який час відкликаний радою. Вмотивовані пропозиції про відкликання голови постійної комісії ради вносяться:

- за рішенням відповідної постійної комісії Ради, прийнятим на її засіданні (без врахування голосу самого голови постійної комісії);

- за ініціативою не менш як третини депутатів від загальної кількості Ради;

- за рішенням депутатської фракції (групи), членом був даний депутат, що обіймав посаду голови за пропорційним представництвом (у випадку припинення членства депутатська фракція (група) делегує іншого члена фракції (групи) .

2. Голова постійної комісії вважається відкликаним у випадку прийняття про це рішення Ради, що приймається більшістю від загального складу Ради.

Стаття 13. Лічильна комісія

  1. У випадку неможливості проведення електронного голосування, голосування проводиться шляхом підняття рук. Для підрахунку голосів  створюється лічильна комісія.
  2. Лічильна комісія формується кожного сесійного засідання у складі 3 (трьох) депутатів в алфавітному порядку. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, секретаря і оформляє відповідний протокол.
  3. Засідання лічильної комісії проводяться гласно і відкрито, крім випадків таємного голосування. У роботі лічильної комісії не можуть брати участь депутати, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.

4. Голова та секретар лічильної комісії підписують результати поіменного голосування по кожному питанню порядку денного. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради та зберігаються протягом необмеженого терміну.

Стаття 14. Відділ внутрішньої політики та комунікації з громадою.

1.Відділ  є виконавчим органом ради, що  здійснює організаційне,  інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, помічників-консультантів, сприяє здійсненню радою взаємодії з її виконавчими органами, здійснює контрольні функції, передбачені цим регламентом;

2.Діяльність відділу безпосередньо координує секретар ради.

3.Відділ  діє згідно з положенням, яке затверджується радою.

Стаття 15. Виконавчі органи ради

  1. Виконавчі органи ради утворюються Радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених чинним законодавством;
  2. Виключною компетенцією ради є внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск у встановленому законодавством порядку;
  3. Кандидатури заступників голови, керуючого справами (секретаря) виконкому, старост,  членів виконавчого комітету вносить на розгляд ради голова.
  4. Рада приймає рішення про голосування щодо кожної кандидатури окремо чи списком.
  5. Після обрання виконавчого комітету та затвердження структури і загальної чисельності виконавчих органів рада ухвалює регламент діяльності виконавчого комітету та виконавчих органів.
  6. В порядку,  визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», за пропозицією голови Рада затверджує структуру виконавчих органів ради.
  7. Виконавчі органи ради підзвітні і підконтрольні раді, здійснюють повноваження, які визначені чинним законодавством.

РОЗДІЛ ІII. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ. ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВИХ ТА ПОЗАЧЕРГОВИХ СЕСІЙ РАДИ

Стаття 16. Сесійна форма роботи ради

  1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія ради – це форма роботи ради як представницького органу, яка складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій ради;
  2. Для автоматизації процесу проведення пленарних засідань сесій ради може застосовуватися програмно-технічний комплекс системи електронного голосування.

Стаття 17. Перше пленарне засідання ради

1.Для підготовки першої сесії міської ради нового скликання новообраний міський голова скликає робочу групу, до якої включаються голова міської територіальної виборчої комісії, секретар міської ради попереднього скликання, новообрані депутати міської ради, працівники апарату міської ради.

2.Перед початком першого пленарного засідання територіальна виборча комісія за участю працівників виконавчого комітету ради здійснює реєстрацію новообраних депутатів, які прибули для участі в пленарному засіданні;

3.Перше пленарне засідання першої сесії новообраної   ради відкриває голова територіальної виборчої комісії і веде його до моменту визнання повноважень новообраних депутатів, міського голови, які виголошують присягу на вірність громаді.

4.Міський голова продовжує ведення пленарного засідання першої сесії згідно порядку денного, до якого включаються питання про обрання (затвердження) секретаря ради, заступників міського голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, старост старостинських округів, утворення постійних депутатських комісій.

 

Стаття 18. Відкриття та закриття сесії  ради

1.Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться
реєстрація  депутатів особисто з підтвердженням своєї присутності
власноручним підписом, або за допомогою електронної системи електронного голосування. Депутат зобов’язаний брати особисту участь в пленарному засіданні Ради. У випадку неможливості прибути на пленарне засідання Депутат зобов’язаний поінформувати секретаря ради та вказати відповідні причини. У випадку відсутності такого повідомлення вважається, що депутат відсутній без поважних причин;

2. Відкриття сесії ради оголошується головуючим засідання на початку першого пленарного засідання. Після відкриття оголошується, яка кількість депутатів прибула на пленарне засідання, а також оголошуються прізвища відсутніх депутатів (кожного окремо) із вказанням причин відсутності. Якщо причина відсутності є невідомою, то вважається що депутат відсутній без поважних причин;

3. При відкритті першого пленарного засідання сесії та після закриття сесії  виконується Державний гімн України.

4. Сесія ради завершує роботу після розгляду всіх питань порядку денного.

Стаття 19. Скликання чергових та позачергових сесій ради

1.Рада проводить свою роботу сесійно. Сесії, крім першої, скликає голова міської ради в міру необхідності, але не рідше ніж 1 раз у квартал.

У разі немотивованої відмови голови міської ради або неможливості ним скликати сесію ради, сесію скликає секретар ради.

У цьому випадку сесія скликається:

           -  за дорученням голови міської ради;

            - за пропозицією не менше, як однієї третини депутатів від загального складу ради, якщо голова міської ради без поважних причин не скликав сесію у двотижневий термін;

У разі якщо міський голова або секретар ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради, сесія може бути скликана депутатами ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

2. Сесія складається з пленарних засідань ради, із засідань постійних комісій ради, а також засідань інших комісій.

3. Сесія є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини (14) депутатів від загального складу ради.

4. Сесії є черговими і позачерговими.

5.Розпорядження міського голови про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії, вказується час скликання, місце проведення та перелік питань, які пропонуються до проекту порядку денного. Ця інформація оприлюднюється на офіційному сайті міської ради та надсилається депутатам міської ради у будь-який зручний для них спосіб зв’язку.

6.Окрім чергових сесій ради, ініціатори в порядку визначеному законом, можуть скликати позачергові сесії ради, якщо до першого пленарного засідання найближчої чергової сесії ради слід очікувати чотири та більше робочих днів;

Стаття 20. Порядок денний сесії ради

1. Порядок денний сесії ради формує голова ради відповідно до:

- затвердженого радою плану роботи ради;

- пропозицій голови (секретаря)  ради;

- пропозицій депутатських фракцій, постійних комісій, депутатів;

- пропозицій виконавчого комітету;

- пропозицій, внесених у порядку місцевих ініціатив, громадських слухань, петицій.

2. Не рідше одного разу на квартал до порядку денного обов’язково вноситься питання про заслуховування інформації про виконання міського бюджету, який складається відповідно до Бюджетного регламенту, затвердженого сесією міської ради.

3. Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення. Проекти рішень оприлюднюються на офіційному сайті не пізніше, ніж за 10 робочих днів до їх сесійного розгляду та  проходять попереднє обговорення постійними депутатськими комісіями за участі зацікавлених сторін.

Стаття 21. Підготовка питань, що вносяться на розгляд ради

  1. Підготовку питань, що вносяться на розгляд ради організовує секретар ради.
  2. Проект рішення, що планується винести на розгляд ради, подається секретарю ради в друкованому та електронному примірнику. До проєкту рішення додається пояснювальна записка, в якій вказується характеристика стану речей в галузі, яку врегульовує це рішення, потреба і мета прийняття рішення, прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки прийняття рішення, механізм виконання рішення, порівняльна таблиця змін (у випадку, якщо проектом рішення пропонується внести зміни до існуючого рішення ради). У випадку, якщо проектом рішення пропонується скасувати існуюче рішення ради або внести в нього зміни, до проекту рішення додається копія такого рішення Ради. Подання пояснювальної записки не вимагається при подачі проектів рішень, що стосуються земельних питань
  3. Друкований примірник проекту рішення повинен мати помітку “Проект“.
  4. Текст проекту рішення повинен складатися з таких частин:

-  мотивуючої, в якій містяться посилання на закон, інший нормативний акт, обставини, якими викликана необхідність прийняття рішення;

- резолютивної, в якій конкретно і чітко формулюються рішення, виконавці поставленого завдання;

- заключної, в якій вказана постійна комісія, на яку покладається контроль за виконанням рішення, а також вказівка про набуття чинності рішення у випадку більш пізнього набуття чинності та спосіб його оприлюднення.

  1. Проект рішення проходить опрацювання та невідкладно оприлюднюється на веб-сайті після його надходження, але не пізніше ніж протягом трьох робочих днів;

Стаття 22. Попереднє обговорення проектів рішень

1.Секретар ради забезпечує попереднє обговорення проектів рішень постійними комісіями.

2.Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення покладається на ініціаторів проектів рішень.

3. Доповідачам проектів рішень при розгляді їх на засіданні постійної комісії та засіданні  ради необхідно мати супровідні документи до кожного проекту рішення».

Стаття 23. Пленарні засідання ради

  1. Пленарні засідання є складовою сесії ради. При неможливості розглянути порядок денний протягом одного пленарного засідання, рішенням Ради розгляд питань порядку денного розбивається на два і більше пленарних засідання.
  2. На початку пленарного засідання Рада визначає порядок роботи. Пленарне засідання Ради відбувається в наступному порядку:
  • реєстрація депутатів та повідомлення про відсутність;
  • вступне слово головуючого про відкриття сесії Ради;
  • затвердження порядку денного  сесії;
  • вирішення процедурних питань проведення сесії;
  • обговорення питань порядку денного та голосування по них;
  • розгляд питання порядку денного „Різне”;
  • закриття сесії Ради.
  1. Відкриває, веде і закриває пленарні засідання голова або секретар чи  депутат у випадках передбачених  законодавством.  
  2. Робочий день пленарних засідань Ради починається об 11 годині з перервами через кожні 2 години тривалістю  15 хвилин.

5. Робочі місця депутатів міської ради під час пленарних засідань знаходяться в перших рядах залу.

6.На період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):

- пленарні засідання ради, засідання виконавчого комітету,  постійних депутатських комісій можуть проводитися в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування;

- порядок проведення дистанційних засідань повинен забезпечувати можливість реалізації прав депутатів місцевих рад, членів виконавчого комітету ради; ідентифікацію особи, яка бере участь у засіданні колегіального органу; встановлення та фіксацію результатів голосування щодо кожного питання;

- до порядку денного дистанційних засідань можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями, чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, процедурні питання;

Рішення про дистанційне засідання доводиться до відома депутатів, членів виконавчого комітету і населення не пізніш як за 24 години до його початку із зазначенням порядку денного та порядку відкритого доступу до трансляції дистанційного засідання місцевої ради. 

Запис дистанційного засідання є невід’ємною частиною протоколу засідання;

7.Пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

8. Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше 5 років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до пункту сьомого ст.23 Регламенту, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання на офіційному вебсайті ради із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису

Стаття 24. Правомочність пленарних засідань Ради

  1. Пленарне засідання є правомочним за умови участі у ньому більше половини від загального складу Ради (14 і більше депутатів). Участь депутатів у пленарному засіданні визначається за їх підписами при реєстрації або програмно-технічним комплексом системи електронного голосування,  яке проводиться перед початком засідання. Дані щодо присутності оголошуються головуючим на початку засідання.
  2. У разі відсутності необхідної кількості депутатів головуючий за згодою голів фракцій (груп) може перенести початок пленарного засідання на годину для виклику відсутніх депутатів або перенести проведення засідання на інший, встановлений ними день, але не більше, ніж на два тижні.

Стаття 25. Права та обов’язки головуючого на пленарному засіданні

1. Головуючий на засіданні Ради:

1.1 відкриває, закриває та веде засідання, оголошує перерви у засіданнях;

1.2 виносить на обговорення проекти рішень, оголошує їх повну назву, ініціаторів внесення на розгляд питань, включених до порядку денного, наявність пропозицій та поправок;

1.3 організовує розгляд питань;

1.4 повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;

1.5 надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, запитань, оголошує наступного промовця, називаючи ім’я, прізвище та посаду відповідної особи;

1.6 створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;

1.7 ставить питання на голосування, оголошує його результати;

1.8. під час виступів на засіданні головуючий не має права коментувати  чи давати оцінки щодо промовців та їх виступів,

2. Головуючий на засіданні може доручити іншим особам озвучення документів, пропозицій щодо обговорюваного питання.

Стаття 26. Затвердження порядку денного і внесення до нього змін. Послідовність розгляду питань порядку денного

  1. Проект порядку денного пленарного засідання оголошується головуючим на початку та приймається за основу більшістю від присутніх. Пропозиції про зміни та доповнення до проекту порядку денного ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження.
  2. Порядок денний приймається в цілому більшістю депутатів від загального складу. В разі неприйняття порядку денного в цілому, головуючий проводить голосування по кожному пункту окремо;
  3. Питання порядку денного пленарного засідання розглядаються у тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання;
  4. Перед розглядом питання порядку денного головуючий на засіданні може робити повідомлення Раді, які вважає доцільними; у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході засідання, але не перериваючи виступу промовця або процедуру голосування;
  5. Головуючий має право об’єднати для розгляду і прийняття рішень однакові за змістом питання, якщо з цього приводу не виникають заперечення депутатів.

Стаття 27. Депутатський запит, депутатське запитання. Оголошення, заяви.

  1. Депутат має право на внесення депутатського запиту, депутатського запитання, проголошення заяви та оголошення в порядку, визначеному законодавством та даним Регламентом. Питання про розгляд депутатські запитів підлягає включенню в порядок денний кожного пленарного засідання сесії ради;
  2. Депутатський запит і депутатське запитання можуть вноситись в письмовій або усній формі. Депутатські запити, депутатські запитання, заяви і оголошення оголошуються депутатами в кінці пленарного засідання сесії. Кількість оголошуваних депутатами запитів, запитань, заяв та оголошень не обмежується, для їх проголошення депутату надається час тривалістю до 2 хвилин на кожен виступ;
  3. Після оголошення депутатського запиту, головуючий ставить такий запит на голосування. Запит вважається підтриманим у випадку, якщо за нього проголосувало більшість від загального складу Ради.
  4. Порядок розгляду депутатського запиту встановлюється чинним законодавством України. Даним рішенням про затвердження Регламенту Ради Рада встановлює загальний строк розгляду депутатьких запитів – 20 календарних днів із моменту одержання запиту особою (особами), яким він адресований. При підтриманні депутатського запиту Рада може встановити менший або більший строк його розгляду. При відсутності в рішенні ради про підтримання депутатського запиту вказівки на строк розгляду, вважається, що радою встановлено загальний строк розгляду депутатських запитів.
  5. При внесенні депутатського запитання строк його розгляду та надання відповіді встановлюються депутатом самостійно. Як правило відповіді на депутатські запитання мають бути надані до закінчення пленарного засідання.
  6. Відділ внутрішньої політики та комунікації з громадою доводить текст запиту, запитання, оцінки до відповідного органу або посадової особи, до якого його скеровано;
  7. Рішення Ради щодо заяв і оголошень не приймаються.

Стаття 28. Виступи, доповіді (співдоповіді), запитання

  1. Доповіді та співдоповіді, як правило, виголошуються з трибуни; пропозиції, поправки та запитання виголошуються, як правило, з місця.
  2. Запис на виступ і для запитань проводиться за допомогою системи електронного голосування  або шляхом підняття рук (у випадку неможливості проводити голосування за допомогою системи електронного голосування).
  3. На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий на засіданні надає слово депутатам з дотриманням черговості,
  4. Депутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання, надається слово для виступу. Окрім цього, депутати мають право на запитання та виступ з приводу внесеної пропозиції чи поправки.
  5. Депутат у будь-який момент може відмовитися від свого виступу, передати своє право на виступ іншому депутатові або помінятися з ним чергою, повідомивши про це головуючого.
  6. Депутат, ім’я якого було згадано під час виступу, має право на беззаперечне проголошення репліки. Депутатська фракція (група), назва якої була згадана під час виступу, має беззаперечне право на виступ свого представника із реплікою.

Стаття 29. Вимоги до виступів на пленарному засіданні Ради

  1. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово, та дотримуватися тривалості часу, наданого для виступу. За звичайних обставин  виступ не переривається.
  2. Депутат (крім головуючого, секретаря Ради, голів постійних комісій Ради, представника від депутатської фракції (групи), доповідача) може виступити на засіданні Ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, тільки один раз, не враховуючи внесення поправок у ході засідання. Повторно слово депутату може надаватися тільки у разі необхідності процедурним рішенням Ради, прийнятим без обговорення.
  3. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання. Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його.

Стаття 30. Тривалість виступів на пленарному засіданні

  1. Головуючий надає слово для виступу наступної тривалості:
  • для доповіді – 10 хвилин;
  • співдоповіді – 5 хвилин;
  • заключного слова – 4 хвилини;
  • тим, хто виступає в обговоренні – 3 хвилини;
  • для повторних виступів (але не більше двох разів з одного питання), за процедурним рішенням ради – 2 хвилини;
  • в обговоренні процедурою скороченого обговорення – 2 хвилини;
  • для виступів щодо постатейного голосування проектів рішень – 2 хвилини;
  • для виступів запрошених осіб, заступників голови, керівників структурних підрозділів виконавчих органів Ради, за процедурним рішенням Ради, – до 3 хвилин;
  • для виступів у “Різному“ – 4 хвилини;
  • для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, запитань, внесення пропозицій і поправок – 2 хвилини;
  • для надання пояснень депутату, який вважає, що виступаючий або головуючий неправильно тлумачать його слова або дії – 2 хвилини;
  • для внесення депутатського запиту – 2 хвилини на кожен запит;
  • для внесення депутатського запитання – 1 хвилина;
  • для проголошення репліки – 1 хвилина.

2.Головуючий може надати промовцю триваліший час, якщо ніхто з присутніх депутатів не заперечує.

Стаття 31. Перерви для узгодження позицій фракцій (груп)

1.Після обговорення питання порядку денного до початку голосування депутатська фракція (група) має право на перерву для узгодження позицій. Така перерва надається головуючим без прийняття процедурного рішення Ради тривалістю, про яку просить ініціатор, але не більше 10 хвилин. Перерва надається на вимогу голови (за його відсутності заступника голови) депутатської фракції (групи).

Стаття 32. Закінчення обговорення питань

  1. Після закінчення обговорення головуючий повідомляє депутатів про перехід до голосування.
  2. З цього моменту надання слова заборонено, слово може надаватися тільки щодо процедурних питань способу чи порядку голосування.

Стаття 33. Види та способи голосування

  1. Рішення Ради приймаються відкритим або таємним голосуванням у порядку, визначеному цим Регламентом.
  2. Відкрите голосування здійснюється у відкритому режимі, в закритому режимі та режимі поіменного голосування.
  3. Відкрите голосування здійснюється:

- за допомогою програмно-технічного комплексу системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування, у тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного депутата або без такого (в закритому режимі);

- шляхом підняття руки у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою системи електронного голосування;

- шляхом поіменного голосування за окремим рішенням Ради. Поіменне голосування може здійснюватись шляхом оголошення позиції депутата (в ході голосування голова лічильної ради оголошує в алфавітному порядку прізвища депутатів. Депутат прізвище, якого оголошено встає і заявляє про свою позицію “за”, “проти”, “утримався”).

4. Голосування ідентичних за змістом питань, які погодженні старостами старостинських округів, пройшли обговорення в профільних депутатських комісіях і по яких немає жодних зауважень, претензій чи пропозицій до проектів рішень проводити за спрощеною процедурою (по блоках питань відповідно до затвердженого порядку денного сесії).

Стаття 34. Таємне голосування

1. Таємне голосування проводиться за процедурним рішенням ради або у випадках прямо передбачених чинним законодавством України, шляхом заповнення бюлетенів та проведення подальшого підрахунку волевиявлення.

2. Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування, виготовляються відділом ради за формою, затвердженою лічильною комісією.

3. Перед початком таємного голосування лічильна комісія:

3.1. Отримує від відділу ради складений в алфавітному порядку список всіх депутатів та бюлетені для таємного голосування.

3.2. Опломбовує скриньку для таємного голосування і забезпечує всі умови для повного дотримання таємниці голосування.

4. На підставі посвідчення депутата ради члени лічильної комісії видають кожному депутатові один бюлетень, за отримання якого депутат розписується. Депутат заповнює бюлетень в окремо відведеному приміщенні чи частині приміщення; умови голосування повинні забезпечувати закритість процесу заповнення бюлетеня. Заповнені бюлетені опускаються у скриньку для таємного голосування. Депутату заборонено демонструвати зміст бюлетеню після його заповнення. Примушування депутатів до розкриття волевиявлення повинні бути попереджені і припинені лічильною комісією, а за необхідності мають бути сповіщені правоохоронні органи щодо кримінально-караного діяння передбаченого ст. 351 КК України.

5. Після закінчення голосування лічильна комісія відкриває скриньку для таємного голосування і здійснює підрахунок голосів.

6. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії. Голова комісії оголошує результати голосування. Протокол лічильної комісії затверджується Радою.

Стаття 35. Порядок голосування та прийняття рішення ради

  1. Рішення Ради з будь-якого питання після його обговорення у такій послідовності:

- проект рішення ставиться на голосування за основу;

- після цього ставляться на голосування, у порядку надходження, усі зміни та доповнення, що надійшли під час обговорення проекту;

- проект рішення ставиться на голосування в цілому, як рішення з урахуванням змін та доповнень, підтриманих більшістю депутатів від загального складу Ради.

  1. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може переривати голосування. З початку процедури голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
  2. Після закінчення голосування, голова лічильної комісії інформує головуючого про кількість голосів  “за”, “проти”, “утримався”. Головуючий оголошує результати голосування про прийняте рішення.
  3. Проект рішення або пропозиція, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими. За пропозицією головуючого, що підтримана процедурним рішенням Ради, проект рішення, пропозиція, доповнення чи зауваження до проекту рішення можуть бути поставлені на повторне голосування. В разі неприйняття рішення після повторного голосування – проект рішення, пропозиція, доповнення чи поправка вважаються відхиленими.
  4. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення, негайно проводиться переголосування без обговорення. У випадку наявності заперечень про таке повторне голосування, дане питання вирішується за процедурним рішенням Ради.
  5. Результати голосування із зазначенням персональної позиції кожного депутата розміщуються на офіційному веб-сайті ради у день голосування і є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

Стаття 36. Рішення ради

  1. На пленарних засіданнях рада може приймати нормативно-правові, ненормативні та інші акти у формі:

- рішення ради, прийнятого у межах її компетенції для досягнення певної цілі, що спричинює певні юридичні наслідки;

- доручення - рішення ради, що стосується органу чи посадової особи ради і містить зобов'язання або повноваження до одноразової дії;

- звернення - рішення ради, зверненого до суб'єктів із закликом до певних дій та ініціатив;

- заяви - рішення ради, що містить у собі виявлення позиції ради з певних питань;

- процедурне рішення - рішення, прийняте радою з процедурних питань.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні. Рішення вважається прийнятим, якщо за таке рішення проголосувало не менш як 14 депутатів або 13 депутатів і голова. Не пізніше п’ятого дня з моменту прийняття радою рішення    голова зобов’язаний підписати прийняте рішення або скористатись правом вето.

  1. Якщо рішення було ветовано, то рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення на пленарному засіданні цієї ж сесії ради. Про зупинення прийнятого радою рішення голова виносить розпорядження, у якому визначаються мотиви зупинення, обґрунтування зауважень та дата проведення повторного розгляду зупиненого рішення. Для розгляду зупиненого головою рішення скликається позачергове засідання сесії, яка повинна відбутись не пізніше 14 днів від моменту винесення головою вето (розпорядження про зупинення рішення ради). Таке питання може бути розглянуто на черговій сесії, якщо дата проведення чергової сесії призначена не пізніше 14 днів із дня винесення головою розпорядження про зупинення рішення Ради. Якщо рада відхилила зауваження голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального  складу ради, воно набирає чинності та голова зобов’язаний підписати текст прийнятого рішення негайно;

Стаття 37. Особливості розгляду питання порядку денного "Різне"

    1. Після розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання Ради депутатам надається право виступити у "Різному", яке полягає у висловленні ними своїх думок, пропозицій, оголошень, заяв.
    2. Якщо для розгляду питання, відпрацювання пропозицій щодо його вирішення або вживання відповідних заходів потрібен час, головуючий на пленарному засіданні дає протокольне доручення відповідній посадовій особі чи органу розглянути питання, вжити заходів і дати відповідь депутату індивідуально та у встановлений головуючим термін.

Стаття 38. Рішення ради з процедурних питань

  1. Рада може прийняти рішення з процедурних питань (надалі - процедурне рішення), зазначених у цьому регламенті, без розгляду у постійних комісіях та включення до порядку денного і таке, що не потребує окремого документального оформлення;
  2. Процедурне рішення приймається відразу після обговорення і заноситься до протоколу пленарного засідання Ради;
  3. Процедурними, зокрема, вважаються рішення щодо:

3.1. Про повторне голосування та переголосування;

3.2.  Про передачу питання на розгляд відповідної комісії ради;

3.3. Про відмову в поставленні на голосування пропозиції (поправки);

3.4. Про визначення способу проведення голосування;

3.5. Про перерву у засіданні, продовження роботи під час встановленої регламентом перерви, перенесення чи закриття засідання;

3.6. Про проведення додаткової реєстрації (перереєстрації);

3.7. Про надання додаткового часу для виступу;

3.8. Про форму бюлетеня для таємного голосування;

3.9.Про перерахунок голосів під час голосування шляхом підняття руки або таємного голосування;

3.10. Про взяття інформації лічильної комісії до відома;

3.11. Про обговорення відповіді на депутатський запит.

  1. При виникненні сумніву чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, Радою про це приймається процедурне рішення.
  2. Процедурне рішення приймається  1/2 від загального складу депутатів, що становить 13 осіб.

Стаття 39. Набрання чинності рішень ради. Оприлюднення рішень ради та результатів голосування.

1. Рішення   ради повинне мати погоджувальні підписи (візи):  

- секретаря ради;

- заступника голови, відповідно до розподілу обов’язків;

- керівника управління, відділу чи інших посадових осіб, до компетенції яких належить дане питання.

- керівника юридичного відділу.

- автора проекту рішення (якщо він не є працівником міської ради чи структурного підрозділу).

2. Рішення ради набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено інший більш пізніший строк введення цих рішень у дію. Рішення опубліковуються на офіційному сайті ради або в інший визначений у рішенні спосіб не пізніше як у 5-денний термін після їх прийняття.

  1. На офіційному сайті ради оприлюднюються результати голосування не пізніше наступного робочого дня після пленарного засідання.

Стаття 40. Протокол пленарного засідання ради

  1. Засідання Ради протоколюються секретарем р.
  2. У протоколі фіксуються:

- день, місце, початок і час закінчення засідання ради, тривалість перерв;

- прізвище та ім'я головуючого на засіданні ради та прізвища й імена присутніх депутатів (список присутніх на пленарному засіданні сесії ради депутатів оформляється, як додаток до протоколу);

- прізвища та імена присутніх на засіданні ради запрошених членів територіальної громади та посадових осіб;

- питання порядку денного, винесені на розгляд (у вигляді окремого рішення;

- перелік рішень;

-  заяви щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу (як додатки до протоколу);

- депутатські запити  та відповіді на них (як додатки до протоколу);

3. Протокол підписує головуючий на сесії та секретар ради.

 

РОЗДІЛ IV. Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів ради

Стаття 41. Загальні правила

    1. Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів   ради здійснюється відповідно до  плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, що складається та затверджується радою щорічно, але не пізніше 15 грудня поточного року.
    2. При підготовці проекту регуляторного акту, який не внесено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, Рада вносить зміни до плану не пізніше  десяти робочих днів з дня внесення проекту на розгляд, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.

Стаття 42. Питання розгляду регуляторних актів

1. Розробник регуляторного акта, відповідно до строку підготовки проекту, встановленого планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, подає постійній комісії ради з питань роботи ради, законності, інформаційної та регуляторної політики проект  регуляторного акту  разом з аналізом регуляторного впливу.

2. При умові позитивного висновку комісії на відповідність  проекту регуляторного акта  вимогам  Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» розробник регуляторного акту протягом 5 робочих днів з дня підготовки висновків оприлюднює проект регуляторного акта, аналіз регуляторного впливу та встановлює строк протягом якого приймаються зауваження та пропозиції. Розробник регуляторного акта розглядає  зауваження і пропозиції,  повністю чи частково їх враховує або мотивовано відхиляє та готує проект рішення на розгляд сесії.

3. Відповідальність за розробку регуляторного акту, аналіз регуляторного впливу покладається на авторів проектів регуляторних актів.

 

РОЗДІЛ V. ЕТИКА, ДИСЦИПІЛІНА, КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ ТА ЗАХОДИ ВПЛИВУ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 43. Норми депутатської етики та дисципліна

1.Депутат ради, здійснюючи свої депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, в тому числі керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності; не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів ради, громадян.

2.Депутат несе персональну відповідальність за зміст своїх виступів, їх правдивість та етичність. У випадку визнання в судовому порядку дій депутата (в т.ч. проголошених ним заяв та виступів) такими, що порушують вимоги Конституції і законів України, такі дії депутата можуть стати підставою дострокового припинення його повноважень.

3.Під час виконання депутатських повноважень є неприпустимим вживання образливих, неетичних, лайливих висловів по відношенню до громадян, окремих депутатів, депутатського корпусу в цілому, ради, службовців місцевого самоврядування, тощо. Неприпустимими є критика депутата щодо його вибору при голосуванні з окремого питання, зловживання та спекуляції при коментуванні прийнятих чи відхилених радою рішень.

4.Депутати, присутні на засіданні ради, зобов'язані мати охайний зовнішній вигляд та посвідчення депутата.

5.Під час пленарного засідання всі присутні на засіданні не повинні заважити своїми діями (вигуками, оплесками, вставанням, тощо) перешкоджати виступам, чи голосуванню,  повинні виключити персональні засоби зв'язку або перевести їх у беззвучний режим.

6.Голова, депутати, інші присутні на пленарному засіданні ради особи зобов’язані дотримуватись вимог даного регламенту.

7.Депутат ради зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата ради він не має права брати участь у прийнятті рішення. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законом України «Про запобігання корупції» та окремим рішенням ради.

8.Врегулювання конфлікту інтересів у разі його виникнення під час діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування (міський голова, секретар  ради, депутата  ради), здійснюється шляхом подання відповідної заяви під час підготовки проекту рішення. Заяви реєструються у встановленому порядку.

9.Особа, у якої виник конфлікт інтересів, у разі присутності при розгляді проекту рішення на засіданні постійної комісії оголошує про цей факт і не бере участі у голосуванні. Всі дії депутата спрямовані на запобігання і врегулювання конфлікту інтересів фіксуються у протоколі засідання комісії.

10.При представленні проекту рішення на пленарному засіданні міської ради оголошується заява про конфлікт інтересів. У разі присутності особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування (міського голови, секретаря міської ради, депутата міської ради), на пленарному засіданні сесії міської ради при розгляді проекту рішення, що є причиною виникнення конфлікту інтересів, така особа оголошує про цей факт і не бере участі у голосуванні, про що фіксується у протоколі.

11.У разі якщо неучасть депутата міської ради, у якого виник конфлікт інтересів, у прийнятті рішення радою приводить до втрати її правомочності (кворуму), розгляд проекту рішення переноситься на наступне пленарне засідання ради.

Стаття 44. Повнота та дійсність регламенту

1. Регламент Ради затверджується на пленарному засіданні ради 2/3 голосів від загального складу депутатів ради;

2. Даний регламент регулює діяльність ради та припиняє свою чинність з моменту ухвалення регламенту радою наступного скликання;

3. Контроль за дотриманням регламенту покладається на голову, секретаря ради, постійну комісію з питань роботи ради, законності, інформаційної та регуляторної політики.

4. Під час пленарного засідання ради контроль за дотриманням регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні;

5. Зміни та доповнення до регламенту можуть бути внесені на пленарному засіданні ради  2/3 голосів від загального складу депутатів ради.

 

Секретар  міської  ради                                                                                    Марія ГАВІНСЬКА

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень