Роман Шухевич: серце, що билося за свободу – 75 років пам’яті та вшанування
"І хоч смерть молодого покоління на війні - це те саме, якби в природі раптом не стало весни, наша смерть не буде змарнована! Аби прорости добре зерно мусить впасти в землю…"
Ці слова Романа Шухевича вкотре нагадують нам про величезну жертву, яку віддав український народ за свою незалежність.
Сьогодні, у Ходорівській міській бібліотеці відбувся показ фільму "Нескорений" до 75-ої річниці від дня загибелі головнокомандуючого УПА Романа Шухевича.
Роман Шухевич – одна з найвпливовіших постатей української історії, чиє ім’я стало символом боротьби за незалежність . Герой нації, він очолював УПА та віддав усе за волю своєї Батьківщини. Його життя було сповнене боротьби, але водночас і великої віри в перемогу.
Шухевич став лідером, який не боявся стояти на захисті своїх принципів, навіть попри всі труднощі. Він об’єднав людей навколо ідеї свободи, а його подвиги надихають нас і сьогодні на боротьбу за краще майбутнє України .
Роман Шухевич народився 30 червня 1907 року у Львові. У дитинстві захоплювався музикою та спортом, здобував освіту в Львівській академічній гімназії, а згодом вступив до Львівського університету. Його політична активність почалася з молодого віку, коли він приєднався до українських націоналістичних рухів.
Під час Другої світової війни він очолив УПА, яка стала символом українського спротиву окупантам. Попри переслідування та загрози, Шухевич завжди залишався вірним своїм принципам і боронив ідеї свободи та незалежності України.
Пам’ять про Романа Шухевича живе в серцях українців і донині. Його ім’я носить багато вулиць, площ, шкіл та інші заклади по всій Україні. Фільми, книги та меморіальні заходи продовжують розповідати про його героїчний шлях новим поколінням.
Це надзвичайно важлива частина нашої історії, яку ми повинні зберігати в наших серцях і передавати з покоління в покоління як невід’ємний елемент нашої національної спадщини. Це те, що поєднує нас з нашими предками і надає нам сили боротися за світле майбутнє.