Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

Колективний договір укладений між адміністрацією Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України та первинною профспілковою організацією Державної організації «Комбінат «Троянда»  Державної прикордонної служби Укра

Дата: 08.01.2025 12:01
Кількість переглядів: 81

 

Зареєстровано

Ходорівською об’єднаною територіальною громадою

 

 

Реєстраційний номер______ від «___»____________2024р.

 

Рекомендації реєструючого органу________________

(вихідний номер і дата надсилання листа)

 

 

Голова Ходорівської ОТГ________________Олег КОЦОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

КОЛЕКТИВНИЙ  ДОГОВІР

укладений між адміністрацією Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України та первинною профспілковою організацією

Державної організації «Комбінат «Троянда» 

Державної прикордонної служби України 

(від імені трудового колективу)

на 2024-2026 роки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ходорів 2024

 

 

 

 

І .ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. МЕТА УКЛАДЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

 

      1. Колективний договір (далі – КД) відповідно з чинним законодавством має силу нормативно-правового акту, складається з метою регулювання соціально-трудових відносин, посилення соціального захисту працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України (далі – ДО «Комбінат «Троянда») і включає зобов’язання сторін, що його уклали, щодо створення умов для підвищення ефективності роботи, узгодження інтересів працівників та керівництва, у тому числі:

підвищення трудової дисципліни, відповідальності за виконання службових обов’язків;

поліпшення умов оплати та охорони праці, запобігання та врегулювання трудових конфліктів, соціально-правового захисту, а також культурно-побутового обслуговування працівників.

 

1.2. СТОРОНИ КД ТА ЇХ ПОВНОВАЖЕННЯ

1.2.1. КД укладено між адміністрацією ДО «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України в особі директора ДО «Комбінат «Троянда» або посадової особи, на яку покладено виконання обов’язків директора (далі – керівництво) з одного боку, та первинною профспілковою організацією ДО «Комбінат «Троянда» (далі – профспілка) в особі голови профспілки, від імені трудового колективу ДО «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України з другого боку (далі – Сторони).

1.2.2. Сторони визнають повноваження одна одної і зобов’язуються дотримувати принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності Сторін, взаємної відповідальності, конструктивності та аргументованості під час проведення переговорів (консультацій) щодо укладення КД, внесення змін і доповнень до нього, вирішення всіх інших питань, що є предметом КД.

1.2.3. Перевірка виконання КД проводиться профспілкою та адміністрацією  через уповноважених представників сторін КД. Для цього наказом директора ДО «Комбінат «Троянда»  призначається комісія у складі 50 % членів комісії від керівництва ДО «Комбінат «Троянда» та 50 % від профспілки. Результати перевірки комісія оформляє актом, який затверджується директором ДО «Комбінат «Троянда»  ДПСУ  та головою профспілки.

1.2.4. Сторони констатують, що належне забезпечення соціально-економічних і побутових потреб, гарантій зайнятості працюючих, підвищення їх життєвого рівня можливе лише при ефективній роботі, а також активній участі в діяльності профспілки  всіх працівників та достатнього фінансового забезпечення з Державного бюджету України.

 

1.3. СФЕРА ПОЛОЖЕНЬ КД

1.3.1. Положення КД поширюються на всіх працівників ДО «Комбінат «Троянда»   незалежно від членства в профспілці. Окремі положення цього Договору у випадках, передбачених законами України, поширюються на пенсіонерів та інвалідів праці, які звільнилися з ДО «Комбінат «Троянда».

1.3.2. Положення цього КД діють безпосередньо і є обов’язковими для виконання адміністрацією та  працівниками незалежно від членства в профспілці.

1.3.3. Усі додатки до нього є складовою частиною та обов’язкові для виконання.

 

1.4. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО КД

1.4.1. Зміни і доповнення до КД протягом  строку його  дії  можуть вноситися у разі потреби тільки за взаємною письмовою згодою Сторін в порядку, визначеному колективним договором.

Заінтересована Сторона письмово повідомляє іншу Сторону про початок проведення переговорів і вносить свої пропозиції, які мають бути спільно  розглянуті у 10-денний строк з дня їх отримання іншою Стороною.

1.4.2. Якщо необхідність внесення змін або доповнень до КД зумовлено зміною чинного законодавства або вони поліпшують раніше діючі норми та положення КД, рішення про запровадження цих змін чи доповнень приймається спільним рішенням керівництва та профспілкою протягом 10 днів з моменту набрання чинності нормативно-правових актів. На час до  внесення змін до колективного договору при вирішенні питань, що регламентуються цими актами, застосовуються вимоги законів України.

1.4.3. В усіх випадках рішення про внесення змін чи доповнень до КД після проведення попередніх консультацій і переговорів та досягнення взаємної згоди про це схвалюється зборами трудового колективу.

1.4.4. Жодна зі Сторін протягом дії КД не може в односторонньому порядку приймати рішення про зміну діючих положень КД або призупинити їх виконання.

 

 

 

 

5. ПІДПИСАННЯ КД

1.5.1.  Проект колективного договору обговорюється у трудовому колективі і виноситься на розгляд загальних зборів трудового колективу.

У разі, якщо збори трудового колективу відхиляють проект колективного договору або окремі його положення, Сторони відновлюють переговори для пошуку необхідного рішення. Термін цих переговорів не повинен перевищувати 10 днів. Після цього проект в цілому виноситься на розгляд зборів трудового колективу.

1.5.2. Після схвалення проекту колективного договору загальними зборами трудового колективу він підписується уповноваженими представниками Сторін не пізніш як через 5 днів з моменту його схвалення, якщо інше не встановлено зборами трудового колективу.

1.5.3. Після підписання КД повноважні особи Сторін подають КД на повідомну реєстрацію до Ходорівської ОТГ та вживають усіх заходів для дотримання і виконання його положень.

Профспілка протягом 5 днів після прийняття КД доводить його зміст до працівників, а також протягом усього терміну дії КД ознайомлює з його положеннями  щойно прийнятих працівників.

 

II. ОПЛАТА ПРАЦІ ТА ІНШІ ВИДИ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАОХОЧЕННЯ

ПРАЦІВНИКІВ ДО «КОМБІНАТУ «ТРОЯНДА»

2.1. Оплата праці працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» здійснюється відповідно до законів України, постанов Кабінету Міністрів України, кодексів України, генеральної і  галузевої угод та цього колективного договору, відомчих розпорядчих документів та на підставі штатного розпису Адміністрації Держприкордонслужби України й органів і підрозділів, які перебувають на її кадровому забезпеченні, та інших норм законодавства України.

Видатки на заробітну плату здійснюються виключно в межах затвердженого кошторису на зазначені цілі.

Встановлення тарифних розрядів, розмірів посадових окладів, надбавок, доплат, премій, здійснюється відповідно до наказу Голови Державної прикордонної служби України та наказу директора комбінату.

Наказ щодо виплат працівникам видається на підставі рапортів/заяв безпосередніх керівників, а керівникам – на підставі рапортів/заяв вищих керівників.

2.2. При обчисленні заробітної плати працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» застосовуються такі нормативно-правові акти:

Кодекс законів про працю України;

Закон України «Про оплату праці»;

Закон України про Державний бюджет України на відповідний рік;

Закон України «Про охорону праці»;

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;

Закон України «Про індексацію грошових доходів населення»;

Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»;

постанова Кабінету Міністрів України від 09.03.1995 № 167 «Про питання оплати праці окремих категорій працівників (не військовослужбовців) Збройних Сил та інших військових формувань України»;

постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2023 № 928 «Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану»;

постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів»;

постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення»;

постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці»;

постанова Кабінету Міністрів України від 22.12.1995 № 1037 «Про надбавки до посадових окладів осіб, зайнятих на шифрувальній роботі»;

наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27.06.2013 № 622 «Про впорядкування умов оплати праці працівників Державної прикордонної служби України»;

наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 20.05.2005 № 382 «Про затвердження Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам Державної прикордонної служби України»;

інших нормативно-правових документів.

2.3. Заробітна плата працівників, складається з посадового окладу, надбавок, доплат (Додаток 2) та премії.

2.4. Працівникам, які виконали місячну норму праці, на рівні не нижчому від рівня встановленої Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік, забезпечується нарахування мінімальної заробітної плати.

Відповідно до статті 1 Закону «Про оплату праці»,  заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. 

 Для правильного визначення розміру заробітної плати ведеться облік виконаної роботи. Зокрема, якщо сума заробітної плати залежить від кількості відпрацьованого часу, без такого обліку не можна буде правильно нарахувати заробітну плату.

 Слід вести облік робочого часу, що фактично витрачається працівниками на виконання роботи. Працівники можуть бути відсутніми на робочому місці через хворобу, бути у відпустці (оплачуваній або неоплачуваній), бути відсутніми через прогули і т. п. З іншого боку, вони можуть працювати у нічний час, у вихідні та святкові дні тощо. Всі зміни відображаються в табелі обліку використання робочого часу, на підставі якого ведеться облік робочого часу та контроль додержання його місячної норми, а також оплата фактично відпрацьованого часу та доплати за надурочну роботу, роботу у нічний час та у святкові і вихідні дні.

При неповному робочому дні праці заробітна плата оплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Будь-які зміни за відпрацьований період повинні відображатися в табелі обліку використання робочого часу та своєчасно надаватися до фінансово-економічного відділу (бухгалтерської служби).

Працівникам, які виконали місячну норму праці, а нарахована їм заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, здійснюється доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, керуватися статтею 31 Закону України «Про оплату праці», якою встановлено вимоги щодо порядку визначення доплати до мінімальної заробітної плати.

Забезпечується диференціація заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної в межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій, з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

2.5. Посадові оклади працівників визначаються шляхом множення посадового окладу працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт, зазначений у додатку 1 «Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298.

Розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду зазначається у примітках до додатку 1 «Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298.

Тарифні розряди (Додаток 1) визначаються відповідно до додатків до Умов оплати праці працівників Державної прикордонної служби України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.06.2013 № 622 (далі – Умови № 622), в залежності від займаної посади (із урахуванням групи за оплатою праці, кваліфікаційного розряду тощо).

У разі відсутності посади в Умовах № 622, тарифні розряди за такою посадою визначаються відповідно до додатків до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298.

Для інших категорій працівників підвищення посадових окладів здійснювати з урахуванням норм відповідних нормативно-правових актів.

2.6. Преміювання працівників та умови, за яких вони позбавляються премії повністю або частково, а також порядок позбавлення права на премію або зменшення її розміру за допущені порушення трудового та колективного договору здійснюються на підставі наказу директора ДО «Комбінат «Троянда» за погодженням з профспілкою відповідно до норм Положення про преміювання працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» (Додаток 3) та залежно від особистого внеску в загальні результати роботи. Стаття 139 КЗпП передбачає: працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, дотримувати трудову та технологічну дисципліну, вимоги нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір. Трудова дисципліна передбачає упорядкування правилам, визначеним трудовим законодавством України, цим колективним  та трудовим договорами, локальними документами установ (правила внутрішнього розпорядку, інструкції з охорони праці, накази, положення, тощо).

Премія виплачується одночасно з виплатою заробітної плати за розрахунковий період за рахунок фонду заробітної плати.

2.7. Забезпечити в кошторисі, у межах фонду заробітної плати, разові преміювання працівників відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи за підсумками роботи за місяць, квартал, півріччя, 9 місяців, рік, та пов'язані з ювілейними датами, за багаторічну бездоганну трудову та активну громадську діяльність. Премії, які носять разовий характер, проводити за окремим наказом.

2.8. Працівникам один раз на рік надається допомога на оздоровлення у розмірі, що не перевищує одного посадового окладу такого працівника.

2.9. Індексація заробітної плати працівникам здійснюється відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 із врахуванням статті 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік».

2.10. До працівників можуть застосовуватися заохочення відповідно до чинного законодавства України та Правил внутрішнього службового (трудового) розпорядку працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» у межах затвердженого фонду оплати праці для таких працівників.

2.11. Видатки на заробітну плату працівників здійснюються у межах затвердженого фонду оплати праці на поточний рік.

2.12. Кожний працівник Державної організації «Комбінат «Троянда» має право  отримати інформацію в фінансово-економічному відділі про розмір своєї заробітної плати, її склад та відрахування. Фінансово-економічний відділ Державної організації «Комбінат «Троянда» зобов’язаний видавати працівникам щомісяця на руки інформацію у вигляді розрахунку про їх заробітну плату за вимогою працівника.

2.13. Визначення розміру та виплата (припинення виплат) додаткових видів заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівникам здійснюється за узгодженням з профспілковим комітетом у межах фонду заробітної плати.

2.14. Виплачувати працівникам  заробітну плату у грошовому вираженні за місцем роботи двічі на місяць: за першу половину аванс – з 15 по 20 число поточного місяця, в розмірі 50% з розрахунку посадового окладу, вислуги років та боєготовності, та остаточний розрахунок – до 01 числа наступного місяця. У разі, якщо день виплати збігається з вихідними або святковими днями, заробітна плата виплачується напередодні.

2.15 Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам  надається за основним місцем роботи або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), по вагітності та пологах  є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом), одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності, підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Допомога з тимчасової непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу у розмірі:

     50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;

            60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;

          70 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;

         100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років.

Визначення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі на пільгових умовах, здійснюється на підставі наданого страхового стажу відділом кадрів.

 

III. РЕЖИМ ПРАЦІ І ВІДПОЧИНКУ

    1. Робочий час і час  відпочинку  регламентується Кодексом законів про працю України (далі - КЗпП), Законом України “Про відпустки”, відповідними постановами Кабінету Міністрів України, відомчими актами Адміністрації Держприкордонслужби України, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, актами інших органів, прийнятих у межах їх компетенції і які  відповідно до законодавства є обов’язковими для виконання ДО «Комбінатом «Троянда».

3.2. Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Нормальна тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень. У випадках, визначених ст. 51 КЗпП для певних категорій працівників встановлюється скорочена тривалість робочого часу.

3.3. Тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються загальними зборами трудового колективу і є обов’язковими для виконання Сторонами цього колективного договору.

3.4. Скорочена тривалість робочого часу для працівників встановлюється у випадках, передбачених законодавством про працю, і визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку

3.5. Надурочна робота допускається у випадках, передбачених трудовим законодавством, за погодженням з профспілкою і оформлюється наказом з обов’язковим табелюванням та зазначенням часу початку і закінчення надурочної роботи.

При підсумковому обліку робочого часу, час понад нормальну тривалість в обліковому періоді є надурочним і оплачується згідно з чинним законодавством.

3.6. Керівництва ДО «Комбінат «Троянда» через відділ кадрів зобов’язане роз’яснити працівникові його права та обов’язки і через службу охорони праці та пожежної безпеки поінформувати його під підпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його, права, пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і КД.

Керівництво ДО «Комбінат «Троянда» ДПСУ не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором або посадовою інструкцією.

3.7. На прохання вагітної жінки, а також жінки, яка має дитину віком до 14 років, або дитину-інваліда, у тому числі таку, що перебуває під її опікою або здійснює догляд за хворим членом сім`ї, відповідно до медичного висновку керівництво зобов`язане встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

3.8. Відповідно до ст.61 КЗпП у ДО «Комбінаті «Троянда» може запроваджуватися підсумований облік робочого часу у наступних структурних підрозділах:

- команди воєнізованої охорони;

- команда пожежної охорони.

За відповідним письмовим клопотанням начальників інших структурних підрозділів підсумований облік робочого часу може встановлюватися і в інших структурних підрозділах в порядку, визначеним законодавством України.

3.9. При підсумованому обліку робочого часу робота працівників регулюється графіками роботи (змінності), які розробляються роботодавцем і погоджуються з профспілковим комітетом ДО «Комбінат «Троянда» таким чином, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, передбаченого ст.50 та 51 КЗпП.

3.10. Обліковим періодом вважати один календарний рік з 1 січня по 31 грудня. Він охоплює робочий час і  години у вихідні і святкові дні, години відпочинку. Щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена графіком, може змінюватися протягом облікового періоду, але загальна сума годин роботи за обліковий період має відповідати нормі робочого часу в обліковому періоді.

3.11. При підсумованому обліку робочого часу графіки роботи (змінності) мають розроблятися таким чином, щоб тривалість перерви в роботі між змінами була не меншою подвійної тривалості роботи в попередній зміні (включаючи перерву на обід) (частина перша ст.59 КЗпП, тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не меншою, як 42 години (ст.70 КЗпП). Призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється (частина друга ст.59 КЗпП).

3.12. При підсумованому обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно за ст.106 КЗпП.

Оплата за всі години надурочної роботи проводиться в кінці облікового періоду.

Робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норм робочого часу за обліковий період, не є надурочною роботою. Перевищення норми робочого часу, що виникає в окремі дні при підсумованому обліку, може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.

3.13. При підсумованому обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні (ст.73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві на норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

3.14. Підсумований облік робочого часу кожного працівника здійснюється за затвердженим графіком роботи (змінності) та табелем виходів на роботу за обліковий період. Облік робочого часу по кожному працівнику проводиться  наростаючим підсумком з початку встановленого облікового періоду.

3.15. При підсумованому обліку робочого часу змінна робота триває цілодобово, в тому числі  в нічний час.

  3.16. Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники, за письмовим розпорядженням директора ДО «Комбінат «Троянда» або його заступника, повинні з’явитися на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні, але тільки за попереднім погодженням з профспілкою. Робота за такі дні компенсується відповідно до чинного законодавства.

3.17.  Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2006 № 359 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу» на ДО «Комбінаті «Троянда» може запроваджуватись гнучкий режим робочого часу (далі – ГРРЧ).

3.18. Гнучкий режим робочого часу (ГРРЧ) – це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників, встановлюється режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня.

3.19. Застосування режиму ГРРЧ не потребує змін в нормуванні та оплаті праці працівників, не впливає на порядок нарахування та розмір доплат, премій, не надає пільг при обчисленні стажу роботи (в тому числі і спеціального) та інші трудові права працівників.

3.20. Основною умовою запровадження ГРРЧ є відпрацювання норми робочого часу встановленої для певної категорії працівників.

3.21. Режим ГРРЧ може встановлюватися працівнику на підставі його заяви з зазначенням причин та обставин для його застосування (робота місцевого транспорту, дитячих дошкільних закладів, шкіл, лікувальних установ та установ побутового обслуговування, значна віддаленість місця проживання від місця роботи тощо).

3.22. ГРРЧ може встановлюватись за угодою між працівником і роботодавцем, як при прийнятті на роботу, так і згодом, у разі, коли з будь-яких причин застосування звичайних графіків роботи малоефективне або перехід на ГРРЧ сприятиме більш ефективному використанню робочого часу, підвищенню ефективності праці, поліпшенню соціально-психологічного мікроклімату в колективі.

3.23. Обов`язковою умовою застосування ГРРЧ є забезпечення обліку відпрацьованого робочого часу та контролю за трудовою дисципліною працюючих в цьому режимі.

3.24. Відсутність працівника на його робочому місці у фіксований час без поважних причин має вважатися порушенням трудової дисципліни.

3.25. Працівники, які порушують трудову дисципліну або інші умови праці, передбачені ГРРЧ, можуть бути позбавлені права користуватися цим режимом із застосуванням до них заходів дисциплінарного стягнення.

3.26. Встановлення ГРРЧ як для працівника так і для цілих структурних підрозділів здійснюється за погодженням з головою профспілки в встановленому КЗпП порядку. 

 

ІV. ПРИПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

4.1. Трудовий договір з працівником може бути розірваний в порядку та на підстав, передбачених КЗпП України, іншими законами України.

4.2. Розірвання трудового договору з працівником, який є членом профспілки, на підставах, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації ДО «Комбінат «Троянда»), 2-5, 7 статті 40 і пунктами 2 і 3 статті 41 КЗпП, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу профспілкової організації ДО «Комбінат «Троянда».

4.3. Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання, переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність, догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом, догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію, прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), керівник повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо керівництво не дотримується вимог законодавства про працю, умови колективного чи трудового договору.

4.4. При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) – у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) – у розмірі тримісячного середнього заробітку; у разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у пункті 5 частини першої статті 41, – у розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток в межах та порядку встановленого чинним законодавством України.

4.5. Не допускається звільнення працівника з ініціативи керівництва в період:

 а) його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні);

б) у період перебування працівника у відпустці.

За працівниками, які втратили працездатність у зв`язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

 

V. ЧАС ВІДПОЧИНКУ

5.1. Працівникам надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.

Умови та порядок надання цих відпусток, їх тривалість регулюються КЗпП, Законом України «Про відпустки», іншими законами та нормативно-правовими актами України, а також цим Колективним договором.

5.2. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

5.3. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються директором ДО «Комбінат «Троянда»  за погодженням з профспілковою організацією, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси служби, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і керівництвом організації. Про дату початку відпустки працівник повідомляє кадровий орган не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

 5.4.  Виплата заробітної плати працівникам за час відпустки проводиться не пізніше ніж за три дні до її початку.

5.5. Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

1) особам віком до вісімнадцяти років;

2) особам з інвалідіднісю;

3) жінкам перед відпусткою у зв`язку з вагітністю та пологами або після неї;

4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-з інвалідністю;

5) одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців;

7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

9) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

10) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

5.6. Працівникам, які навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, щорічні відпустки за їх бажанням приєднуються до часу проведення настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, часу підготовки і захисту дипломного проекту та інших робіт, передбачених навчальною програмою.

5.7. На прохання працівника дозволяється поділ щорічної основної відпустки на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Щорічні основні та додаткові відпустки надаються працівникам з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року. Невикористана частина відпустки надається не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

5.8. Щорічна відпустка за ініціативою керівництва, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з профспілкою у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відобразитися на нормальному ході діяльності ДО «Комбінат «Троянда» та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і керівництвом до вирішення питання про її перенесення.

Працівникам, які захворіли під час щорічної відпустки, ця відпустка продовжується на строк тимчасової непрацездатності, засвідченої у встановленому порядку.

5.9. Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері дитини з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або дитину з інвалідністю підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

5.10. За заявою працівника у випадках, передбачених ст.ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки», іншими нормативно-правовими актами України, може бути надано відпустку без збереження заробітної плати. За наявності підстав, передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки», така відпустка за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку.

Також, за згодою сторін,  на прохання працівника відпустка може надаватися у зв’язку з сімейними обставинами та в інших випадках, але не більше 15 днів на рік.

5.11. Відкликання працівника з щорічної відпустки допускається лише за його згодою для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, загибелі або псування майна ДО «Комбінат «Троянда», про що видається наказ по ДО «Комбінаті «Троянда».  При цьому основна безперервна частина відпустки має становити не менше 14 календарних днів. Частина невикористаної відпустки, надається працівнику в інший час робочого року або приєднується до відпустки наступного року.

У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

5.12. Жінкам, які йдуть у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами,   щорічна  відпустка за заявою працівниці приєднується до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

5.13. Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці (працівникам з ненормованим робочим днем) надається пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку згідно додатку 5 цього колективного договору.

Ненормованим робочим днем вважати перебування на роботі у межах і понад встановлену тривалість робочого дня.

Ненормований робочий день не застосовується для працівників з неповним робочим днем та при роботі на умовах підсумованого обліку робочого часу.

Для працівника з ненормованим робочим днем невиконання наказу (розпорядження) керівництва ДО «Комбінат «Троянда» про його залучення після закінчення робочого дня до роботи понад нормальну тривалість робочого часу, вважати порушенням трудової дисципліни.

5.14. Щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я  шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, а також категорії працівників, які мають право на зазначену відпустку  визначається згідно Додатку 4 до цього КД.

 

VІ. ОХОРОНА ПРАЦІ І ЗДОРОВ’Я

6.1. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, а також санітарно-побутові умови мають відповідати вимогам нормативно-правових актів про охорону праці.

6.2. Усі особи, які працюють на умовах трудового договору, вважаються застрахованими незалежно від фактичного виконання страхувальником (ДО «Комбінатом «Троянда») своїх зобов’язань щодо сплати страхових внесків. Для страхування від нещасного  випадку на виробництві не потрібно згоди або заяви працівника. Страхування здійснюється в безособовій формі.

6.3. Керівництво, з метою запобігання травматизму здійснює постійний контроль за додержанням працівниками вимог законодавства з охорони праці, розглядає випадки порушення вимог безпеки праці в трудовому колективі та застосовує відповідні  методи  впливу на тих, хто нехтує вимогами безпеки праці.

6.4. З метою створення здорових та безпечних умов праці керівництво зобов’язується забезпечити:

1) розроблення, за участю професійних спілок, і реалізацію комплексних заходів щодо охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці»;

2) виконання заходів з дотримання встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій. На реалізацію цих заходів виділяти не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці згідно із ст. 19 Закону України “Про охорону праці”. Використання зазначених коштів здійснюється в порядку визначеному додатком 6  цього  Колективного договору.

3) проведення один раз на п’ять років атестації робочих місць з метою виявлення шкідливих умов праці, за роботу з якими працівники безкоштовно забезпечуються молоком, та у разі виявлення шкідливих умов і неможливості усунення їх впливу, видавати безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти;

4) не звільнення працівника у зв`язку з його захворюванням на туберкульоз, крім випадків, коли захворювання на туберкульоз є протипоказанням для роботи за професією (закон України від 22.03.12 №4565-VIст.21);

5) проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України (ст. 171 КЗпП). За участю представників профспілкового комітету проводити один раз на квартал аналіз причин виникнення, за наявності таких, нещасних випадків, аварій та профзахворювань, які спричинили втрату працездатності працівників. Відповідно до висновків розробляти заходи з усунення причин виникнення нещасних випадків;

5) упорядкування, у разі необхідності робочих місць користувачів ПЕОМ та організацію дотримання їх режиму праці і відпочинку відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин для запобігання несприятливій дії на працівників шкідливих факторів, які супроводжують роботу з ВДТ, пов’язану із зоровим і нервово-емоційним напруженням, що виконується у вимушеній робочій позі на фоні обмеженої загальної м’язової активності під впливом комплексу фізичних факторів шуму, електронного поля, неіонізуючих та іонізуючих електромагнітних випромінювань;

6) за рахунок коштів ДО «Комбінат «Троянда» проведення навчання з питань охорони праці спеціалістів служби технічного нагляду та охорони праці, членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці, за наявності відповідних бюджетних асигнувань на дані потреби;

7) надання представникам профспілки, які входять до комісії з перевірки знань з питань охорони праці, вільний від основної роботи час (до 8 год. на місяць) із збереженням заробітної плати для участі в перевірках стану безпеки, умов та охорони праці, розслідування нещасних випадків;

8) створення належних умов для виконання функціональних обов`язків працівниками;

9) систематичне проведення інструктажу (навчання) працівників з питань охорони праці, протипожежної охорони;

10) допуск до самостійної роботи з підвищеною небезпекою тільки осіб, які пройшли спеціальне навчання і перевірку знань у комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

6.5. Працівники зобов’язуються:

  1. знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці;
  2. додержувати зобов’язань щодо охорони праці, передбачених колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку ДО «Комбінат «Троянда»;
  3. проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди;
  4. співробітничати з керівництвом ДО «Комбінат «Троянда» у справі організації безпечних та нешкідливих умов праці, особисто вживати посильних заходів щодо усунення будь-якої виробничої ситуації, яка створює загрозу їх життю чи здоров’ю або людей, які їх оточують, і навколишньому природному середовищу, повідомляти про небезпеку свого безпосереднього керівника або іншу посадову особу.

6.6. Відшкодування шкоди збитків, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті працівника, здійснювати за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».  

VІІ. ГАРАНТІЇ, СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ ТА КОМПЕНСАЦІЇ

7.1. Керівництво ДО «Комбінат «Троянда» зобов’язується здійснювати відшкодування витрат на проїзд окремих категорій працівників у міському та приміському транспорті зі службовою метою у порядку, визначеному чинним законодавством.

7.2. Керівництво ДО «Комбінат «Троянда» гарантує свободу проведення організаційних заходів трудового колективу в неробочий час, а також проведення в робочий час загальних зборів трудового колективу у службових приміщеннях.

7.3. Працівники через загальні збори, раду трудового колективу, профспілкову організацію мають право вносити пропозиції з поліпшення умов праці, а також з питань соціально-культурного та  побутового обслуговування.

7.4. Керівництво ДО «Комбінат «Троянда» гарантує надання працівникам вільного часу для проходження планових медичних оглядів, отримання в установленому законодавством порядку будь-яких видів медичної допомоги без проведення будь-яких відрахувань із заробітної плати чи інших необґрунтованих санкцій. Питання надання такого часу вирішується працівником та директором ДО «Комбінат «Троянда» завчасно, але не пізніше ніж за добу, коли це має статися.

7.5. Керівництво ДО «Комбінат «Троянда» має право надавати матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, за винятком матеріальної допомоги на поховання, в сумі не більше, ніж посадовий оклад за рік.

7.6.    Надавати матеріальну допомогу за рахунок бюджетних коштів та (або) коштів спеціального фонду в сумі 1000,00 грн. у зв’язку з хворобою чи смертю працівника комбінату, члена сім’ї, або близьких родичів (чоловіка, жінки, дати, батьки), а також у зв’язку  з цим надавати з  вихідні дні із збереженням заробітної плати.

7.7.   Нагороджувати грошовою премією працівників ДО «Комбінат «Троянда»» у зв’язку з ювілейними датами і виходами на пенсію.

 

VІІІ. ЖИТЛОВО-ПОБУТОВІ ГАРАНТІЇ, ОРГАНІЗАЦІЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ І ВІДПОЧИНКУ

8.1. Житлово-побутове забезпечення:

8.1.1. Працівники, що перебувають на квартирному обліку, мають право на поліпшення житлових умов за рахунок житлового фонду Державної прикордонної служби України за наявності підстав та у порядку, передбачених законодавством України.

На квартирний облік приймаються працівники, які тривалий час,  але не менше 15 років, сумлінно працюють у Держприкордонслужбі України, та згідно з вимогами законодавства України вважаються такими, що потребують поліпшення житлових умов.

8.1.2. Керівництва зобов’язується передбачити можливість надання працівникам житлової площі у відомчих гуртожитках Держприкордонслужби України за спільним рішенням керівництва та профспілкової організації.  

8.1.3. Для розгляду питань квартирного обліку, ведення контрольних списків, надання житлових приміщень працівникам ДО «Комбінат «Троянда» до складу житлово-побутової комісії ДО «Комбінат «Троянда» включається уповноважений профспілки за наявності працівників, які перебувають на квартирному обліку.

         8.1.4. Здійснювати контроль за дотриманням законності при вирішенні питань  постановки на чергу та забезпеченням працівників, житловими приміщеннями і надавати останнім консультативну допомогу з цих питань.

        8.1.5. Профспілка має брати участь у роботі житлових комісій.

8.2. Організація оздоровлення та відпочинку працівників

        8.2.1.Керівництво спільно з профкомом забезпечує:

  1.  безоплатне медичне забезпечення у закладах охорони здоров’я Держприкордонслужби України усіх категорій працівників; 

2) з метою своєчасного виявлення хворих на туберкульоз проводити обов’язкові профілактичні огляди у порядку та у строки визначені законодавством України.

        8.2.2. Надавати працівникам допомогу по тимчасовій непрацездатності згідно з чинним законодавством і оплачувати в межах виділених коштів, за медичними показаннями, санаторно-курортне лікування працівників у санаторіях Державної прикордонної служби України та здійснювати придбання санаторно-курортних путівок за рахунок коштів Фонду соціального страхування. У виключних випадках, при необхідності спеціалізованого санаторно-курортного лікування керівництва разом з профспілковим комітетом подає до управління охорони здоров`я Адміністрації Держприкордонслужби заявку на придбання санаторно-курортних путівок працівникам згідно з медичними показаннями у інших центральних органах виконавчої влади у порядку, визначеному законодавством.

        8.2.3. Включати до складу санаторно-курортної відбіркової комісії представників профспілки та за їх участю вирішувати питання про кількість виділених для працівників та членів їх сімей путівок у санаторно-курортні заклади Держприкордонслужби, а також організовувати відпочинок їх дітей в дитячому оздоровчому центрі;

клопотати перед Управлінням охорони здоров’я Адміністрації Державної прикордонної служби України про надання пільгових оздоровчих (санаторних) путівок до відомчих оздоровчих та санаторних закладів працівникам ДО «Комбінат «Троянда» з оплатою:

30% від собівартості путівки – для працівників;

50% від собівартості путівки – для неповнолітніх дітей працівників;

100% від собівартості путівки – для дружини (чоловіка) працівника Державної прикордонної служби України.

8.2.4. При наданні санаторно-курортних путівок ураховується у першу чергу стан здоров’я та медичні показання, а також стаж роботи працівника у військових частинах, черговість отримання пільгових путівок та особистий внесок за результатами роботи.

8.2.5. Учасники бойових дій мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

8.2.6. Забезпечувати дітей-інвалідів працівників безоплатними санаторно-курортними путівками у разі їх направлення до спеціалізованих відділень, відділення матері і дитини при санаторіях для дорослих або до дитячих санаторіїв Міністерства охорони здоров'я України, інших органів виконавчої влади. Якщо дитина-інвалід, яка направляється на санаторно-курортне лікування, потребує сторонньої допомоги, то безоплатною путівкою забезпечується і особа, яка її супроводжує (без права на лікування).

8.2.7. Забезпечувати в установленому законодавством порядку безоплатними санаторно-курортними путівками хворих на туберкульоз за медичними показниками в межах та в порядку визначеного чинним законодавством України.

8.2.8. Забезпечувати  оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів профспілок і інших джерел дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (стаття  24 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»), а саме які:

постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

з багатодітних і малозабезпечених сімей;

батьки яких учасники бойових дій;

батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання  службових обов’язків.

8.2.9. Створювати і підтримувати належні умови сфери послуг, зокрема робота їдальні.

8.2.10. Організовувати для дітей працівників святкові заходи та виділяти для цих цілей кошти за рахунок профспілки.

ІХ. ЗОБОВ’ЯЗАННЯ  СТОРІН

9.1.  Керівництво Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України зобов’язується:

9.1.1. Будувати свої взаємовідносини на підставі чинного законодавства, співпрацюючи з профспілковим комітетом, вирішувати питання шляхом домовленостей і взаєморозуміння.

9.1.2. Визнавати профспілковий комітет повноважним представником трудового колективу ДО «Комбінат «Троянда», який представляє його  інтереси у галузі праці, оплати праці, стимулювання та охорони праці, надання працівникам пільг та компенсацій, у розв’язанні соціально-побутових проблем уповноважений вести переговори та консультації з укладання КД. Створювати належні умови та надавати всебічну підтримку у виконанні  профкомом його обов`язків.

9.1.3. Не приймати рішення, які обмежують права та повноваження профспілкового комітету і працівників, передбачені законом України „Про профспілки, їх права та гарантії діяльності”, Статутом профспілкової організації працівників державних установ м. Києва та  цим Колективним Договором.

9.1.4. Разом з уповноваженим представником профкому розглядати питання оплати праці працівників ДО «Комбінат «Троянда», а саме: форми і системи оплати праці, схеми посадових окладів, умови запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат згідно статтей 143-147, 247 КЗпП та статті 21 Закону України «Про професійні спилки, їх права та гарантії діяльності».

Заробітна плата  згідно наданого табеля обліку робочого часу, виплачується працівникам регулярно, в робочі дні, в строки, установлені колективним договором, але не рідше ніж двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ст. 24 Закону про оплату праці, ст. 115 КЗпП).

Щомісяця, під час кожної виплати заробітної плати, повідомляти в письмовій формі про такі дані, що належать до періоду, за який здійснюється оплата праці:

загальна сума заробітної плати з розшифруванням за видами виплат;

розміри та підстави відрахувань й утримань із зарплати.

Забезпечити членам виборчого органу профспілки безперешкодне здійснення ними повноважень щодо проведення громадського контролю за додержанням законодавства про оплату праці.

Не допускати випадків приховування від профспілки будь-якої інформації з питань оплати праці.

У разі несвоєчасного виконання працівником завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни, надбавки та доплати скасовуються або зменшуються. Скасування або зменшення надбавок, доплат, здійснюється за рапортами/службовими записками керівників до комісії з встановленння пермій надбавок і доплат, яка складає протокол,  з обов'язковим зазначенням конкретних обставин, які стали підставою для зменшення їх розміру або позбавлення  повністю,  та подає керівнику для видання наказу за погодженням з профспілкою. Виплачувати заробітну плату працівникам за весь час щорічної відпустки не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Здійснювати оплату роботи в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, якщо вона не компенсується іншим часом відпочинку, у порядку та з дотриманням вимог чинного законодавства та норм цього Договору.

При звільненні працівника, виплату всіх сум, що йому належать, проводити не пізніше дня звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, виплату зазначених сум здійснити не пізніше наступного робочого дня після пред’явлення звільненим працівником вимог про розрахунок.

У випадках, передбачених законодавством, погоджувати з профспілковим комітетом питання (преміювання, встановлення заробітної плати та зміни до неї, прийняття та звільнення працівників з роботи, зміни  в роботі, переведення, реорганізація та скорочення штатів, зміни в роботі, заохочення, питання накладення стягнень на працівника, який є членом профспілки, що є предметом наступного звільнення,  занесення на дошку пошани), що стосуються працівників ДО «Комбінат «Троянда».

Виплата (припинення виплат) інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівникам здійснюється за узгодженням з профспілкою (ст.21, 38 ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).

9.1.5. На вимогу профспілкового комітету надавати інформацію, передбачену статистичною звітністю, інформацію про економічну та господарську діяльність, у тому числі щодо фонду заробітної плати, заробітної плати конкретного працівника, фінансових можливостей, будівництва тощо (з урахування вимог захисту державної таємниці) відповідно до чинного законодавства.

9.1.6. Надавати уповноваженому представнику профспілкового комітету консультативну допомогу з питань законодавства про працю.  

9.1.7. Надавати час, вільний від основної роботи, голові профспілки для виконання ним роботи, пов`язаної з покладеними на нього обов’язками (із збереженням  заробітної плати) 2 год. на тиждень або 1 день на місяць.

9.1.8. За працівниками, обраними до складу виборних органів профспілкової організації, зберігаються соціальні пільги та заохочення, встановлені для інших працівників за місцем роботи відповідно до законодавства. За рахунок коштів підприємства цим працівникам можуть бути надані додаткові пільги, якщо це передбачено Колективним договором.

9.1.9. Згідно із Законом України „Про профспілки, їх права та гарантії діяльності”, Статутом профспілкової організації та на підставі заяв членів профспілки своєчасно перераховувати на розрахунковий рахунок об’єднаного профкому Державної прикордонної служби України профспілкові внески у безготівковому порядку через фінансово-економічний відділ.

9.1.10. Щороку  на час профспілкового навчання представників профкому надавати  додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати.

9.1.11. У випадках і в строки, передбачені законодавством, проводити атестацію працівників ДО «Комбінат «Троянда» з метою забезпечення об’єктивного розгляду професійної оцінки роботи, професійних та організаторських якостей працівника, який атестується, забезпечення принципового підходу до підготовки рекомендацій щодо подальшого використання його досвіду і знань у роботі.

Для організації та проведення атестації наказом директора ДО «Комбінат «Троянда» створюється атестаційна комісія.  До складу атестаційної комісії з атестування працівників включати голову профкому, а атестування працівників, які є членами профспілки,  проводити тільки в його присутності.

9.1.12. Завчасно, за три місяці, інформувати профспілковий комітет про наступні зміни в організації праці і скорочення у зв’язку з цим чисельності або штату працівників відповідно до чинного законодавства.

Здійснювати заходи щодо стабілізації зайнятості та визначати обсяги фінансування заходів щодо професійного навчання працівників відповідно до вимог актів законодавства, а також забезпечити періодичність підвищення кваліфікації працівників не рідше ніж один раз на 5 років.

9.1.13. У разі скорочення штатів :

вивільнення працівників проводити протягом двох місяців тільки після використання всіх власних і додатково створених можливостей для забезпечення їх зайнятості;

надавати допомогу в працевлаштуванні жінок, які мають на утриманні дітей, та осіб з обмеженою працездатністю.

9.1.14. За рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань відраховувати 0,3 відсотка фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу профспілковій організації Державної організації «Комбінат «Троянда» на розрахунковий рахунок первинної профспілкової організації Державної прикордонної служби України. Інформацію про використання виділених коштів доводити до працівників на загальних зборах.

9.2. Профспілка зобов’язується:

9.2.1.Не втручатися у службову діяльність ДО «Комбінат «Троянда», якщо це не стосується прав працівників, вживати заходів до недопущення трудових конфліктів за умови виконання адміністрацією  чинного КД.

9.2.2. Здійснювати контроль за правильним застосуванням та дотриманням установлених законодавством та положеннями цього Договору умов, норм і гарантій  оплати праці, інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.

Здійснювати громадський контроль за виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю.

У разі затримки виплати заробітної плати звертатися до керівництва відповідного органу, в якому працюють працівники, про надання обґрунтованих роз’яснень, пов’язаних із затримкою заробітної плати.

Представляти і захищати інтереси працівників у сфері оплати праці.

Виступати гарантом справедливої оплати праці кожному працівникові, на якого поширюється дія цього Договору.

9.2.3. Здійснювати громадський контроль за використанням коштів на соціальне страхування, своєчасною виплатою  допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю, з нагоди народження дитини, смертю близьких родичів (батька, матері, сестри, брата) тощо відповідно до чинного законодавства.

9.2.4. Здійснювати нагляд за дотриманням у ДО «Комбінаті «Троянда» безпечних і нешкідливих умов праці, належного побуту для працівників та створенням належного психологічного клімату.

9.2.5. Брати участь у розслідуванні нещасних випадків на роботі, аварій, профзахворювань і надавати за потреби свої висновки. Брати участь у розробленні комплексних заходів з питань охорони праці, опрацюванні та прийнятті відомчих нормативних актів про охорону праці, оцінюванні умов праці на робочих місцях.

9.2.6. У разі загрози життю або здоров’ю працівників вимагати від керівництва негайного припинення робіт на робочих місцях на час, потрібний для усунення загрози життю або здоров`ю працівників.

9.2.7. Не менше одного разу на рік ревізійній комісії профкому проводити перевірку фінансової діяльності в профспілковому комітеті Державної організації «Комбінат «Троянда», а також окремих питань їх фінансової діяльності. Інформацію про перевірку  фінансової діяльності в профспілковому комітеті доводити до працівників на загальних зборах.

9.2.8. За потреби отримувати  інформацію у фінансово-економічному відділі щодо правильності розрахунків заробітної плати, своєчасності виплати заробітної плати та інших виплат  при  наданні  чергових  відпусток  працівникам.

9.2.9. Брати участь у роботі  комісії із соціального страхування, членами якої також   мають бути  представники  профкому.

9.2.10. Брати участь в опрацюванні та сприяти реалізації програм із соціально-економічних питань.

9.2.11. Сприяти дотриманню у ДО «Комбінаті «Троянда» чинного законодавства, роз’яснювати положення нормативних актів. Надавати всім працівникам безкоштовну консультативну допомогу.

9.2.12. Представляти інтереси членів профспілки під час розгляду індивідуальних та колективних трудових спорів за зверненнями членів профспілки, а також працівників, які не є членами профспілки за умови, якщо це стосується в цілому трудового колективу.

9.2.13. За відсутності голови профкому (хвороба, відпустка, довготермінове відрядження) його обов’язки виконує заступник голови профкому.

9.3. Працівники Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України зобов`язуються:

9.3.1. Сумлінно, якісно і в повному обсязі виконувати свої трудові та посадові обов’язки відповідно до законодавства України про працю:

виконувати особисто доручену йому роботу відповідно до функціональних обов’язків;

дотримувати трудової і виробничої дисципліни, правил внутрішнього розпорядку;

безперечно виконувати норми, правила, стандарти та інструкції з охорони праці;

створювати і зберігати сприятливу атмосферу праці в колективі.

9.3.2. Дотримувати положень Конституції України, законів та інших нормативно-правових актів, наказів і розпоряджень Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної організації «Комбінат «Троянда».

9.3.3. Бережливо ставитися до майна загального користування і закріпленого за ними обладнання, раціонально витрачати електроенергію та витратні матеріали.

9.3.4. Працівники несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за заподіяння своїми діями, бездіяльністю або невикористанням наданих їм прав матеріальних збитків, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов`язків, порушення норм поведінки.

9.3.5. У разі порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано стягнення відповідно до чинного законодавства.

 

Х. РІВНІСТЬ І НЕДИСКРИМІНАЦІЯ

    1. Керівник зобов’язується:
      1. Забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків (ст.18 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»).
      2. Покласти обов’язки уповноваженого з гендерних питань – радника керівника закладу на громадських засадах на одного з представників профспілки.
      3. Залучати уповноваженого з гендерних питань – представника ТК до участі у співбесіді при прийнятті на роботу для усунення дискримінації та забезпечення комплектування кадрами з надання переваги особі тієї статі, щодо якої існує дисбаланс.
      4. Надавати для узгодження уповноваженому з гендерних питань представника профспілки щодо оголошення про вакансії у закладі для уникнення статевих або вікових стереотипів.
      5. Створювати умови праці, які дозволяють жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі.
      6. Здійснювати просування робітників по роботі з дотриманням принципу надання переваги особі тієї статі, щодо якої існує дисбаланс.
      7. Здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці.
      8. Вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань. Забезпечити невідкладне вживання заходів для усунення проявів дискримінації у випадку надходження відповідних скарг працівників до уповноваженого з гендерних питань.
    2. Профспілка зобов’язується:
      1. Забезпечити виконання обов’язків уповноваженого з гендерних питань представника профспілки щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
      2. Проводити перевірку всіх рішень, резолюцій, рекомендацій, заходів у закладі щодо гендерної рівності, їх оформлення та затвердження. Забезпечити розгляд скарг працівників на випадки дискримінації протягом 5 днів з дня надходження скарги та контролювати вживання адміністрацією заходів щодо усунення проявів дискримінації за її наявності.

 

ХІ.ПРИКІНЦЕВІ  ПОЛОЖЕННЯ

11.1. Колективний договір набирає чинності з дня його реєстрації в Управлінні праці та соціального захисту населення Ходорівської ОТГ і діє протягом 2024-2026 років, поки Сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний КД.

11.2. Сторони приймають рішення про підписання нового КД не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії цього КД.

11.3. Сторони домовились, що рішення про прийняття нового КД або припинення дії чинного приймається на підставі пропозиції (постанови) однієї із Сторін. Реформування, організаційно-штатні зміни або кадрові переміщення  (переобрання) осіб, які підписали цей КД, не змінює його чинності та не є підставою для укладання нового.

11.4. До КД протягом терміну його дії можуть вноситися зміни та доповнення за взаємною згодою Сторін.

11.5. Контроль за виконанням умов КД проводиться безпосередньо профспілковим комітетом та адміністрацією або уповноваженими ними представниками.

11.6. Сторони домовилися, що несуть спільну відповідальність за виконання зобов’язань відповідно до чинного законодавства і цього КД.

11.7. Сторони, що підписали цей Колективний договір, щороку в січні-лютому  звітують перед трудовим колективом Державної організації «Комбінат «Троянда» про його виконання.

11.8. Колективний договір підписаний у трьох примірниках (перший, другий і копія), які мають однакову юридичну силу.

Додатки:

  1. Додаток 1 «Схема тарифних розрядів працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України станом на 04 жовтня 2024 року» на 2 арк.
  2. Додаток 2 «Перелік та розміри доплат і надбавок працівникам Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України на 5 арк.
  3. Додаток 3 «Положення про порядок преміювання працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби» на 3 арк.
  4. Додаток 4 «Перелік посад, робіт та професій працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України зі шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку (за умови атестації робочих  місць)» на 1 арк.
  5. Додаток 5 «Перелік посад, робіт та професій працівників Державної організації «Комбінат «Троянда» Державної прикордонної служби України, яким встановлюється щорічна додаткова оплачувана відпустка за особливий характер праці (ненормований робочий день)» на 1 арк.
  6. Додаток 6 «Порядок використання коштів на організацію та проведення заходів з охорони праці» на 2 арк.

Цей Колективний договір обговорено на зборах трудового колективу Державної організації «Комбінат «Троянда» «04» жовтня  2024 року та підписано Сторонами «07» жовтня  2024 року,

          

 

 

«_7___»__10__2024р.               Т.в.о. директора ДО «Комбінат «Троянда»»

                                                    Держприкордонслужби

                                                    ________________Роман МИСАК

 

«_7_»___10__2024р.        Голова профспілки ДО «Комбінат «Троянда»»

                                                    Держприкордонслужби

                                                    ________________Наталія МАСЛЯК

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень