Громадам пропонують підготувати спеціалістів, які працюватимуть із кривдниками
Про це говорили під час представлення проєкту із протидії домашньому насильству у Львівській обласній раді 5 листопада.
Під час адвокаційного заходу, присвяченого впровадженню програм для кривдників як частини роботи з домашнім насильством, представникам
громадських організацій, соціальних служб громад області, департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, прокуратури та суду презентували проєкт «Впровадження програм для кривдників як частини роботи з домашнім насильством з метою посилення захисту жінок і дівчат». Участь у круглому столі взяли директор Центру надання соціальних послуг Оля Карачевська та начальник служби у справах дітей Ходорівської міської ради Ліля Ольшанська.
У межах проєкту в кожному регіоні по 16 фасилітаторів пройдуть фахове навчання і згодом працюватимуть з кривдниками. Проходити навчання пропонують психологам та фахівцям, які мають досвід роботи із кривдниками.
«Проєкт пропонує комплексний підхід до розв'язання проблем насильства через зміцнення ролі громадських організацій і реалізується у Києві та Київській Чернівецькій, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Львівській та Закарпатській областях.
Участь у заході також взяли Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, депутат Львівської обласної ради Тарас Подвірний та виконавчий директор Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Данило Сороковий.
«Для територіальних громад є важливою співпраця з міжнародними донорами, зокрема і в соціальній галузі. Тому дякую ГО «Осоння» за організацію цієї зустрічі для напрацювання та імплементації заходів з запобігання домашньому насильству на Львівщині», – зазначив Данило Сороковий.
Проблема насильства часто замовчується, вважається приватною чи такою, яка не потребує втручання. Однак кривдниками можуть бути не лише чоловік чи дружина у сімʼї, а й діти чи батьки. Із поверненням додому військовослужбовців ця проблема починає зростати. Кривдники не визнають проблеми та відмовляються проходити програму для кривдників. Впровадження програми для кривдників покликаний допомогти не лише жертвам насильства, а й самим кривдникам, надаючи їм можливість змінити свою поведінку через психологічну та соціальну допомогу.