Квадробінг : модний тренд чи небезпека?
Квадробіка або квадробінг – один із трендів сучасних школярів, що поєднує імітацію різних звуків та рухів, які наслідують поведінку тварин. Особливістю цього руху стало пересування дітей на чотирьох кінцівках та виконання трюків на кшталт стрибків через перешкоди або швидкого бігу.
Відомо, що засновником такого виду субкультури вважається японець Кенічі Іто, з якого глузували у дитинстві та вважали схожим на мавпу. У звʼязку з цим хлопець постійно покращував свої результати у стометрівці, бігаючи навкарачки. Згодом його поведінка привернула увагу американських фітнес-тренерів, які започаткували заняття у стилі тварин. Тож цей напрям і отримав назву "квадробіка" – від латинської quattuor (чотири) та англійської aerobics (аеробіка).
У 2008 році Іто став рекордсменом Книги рекордів Гінесса, подолавши дистанцію у 100 метрів на чотирьох кінцівках за 18,58 секунди. Згодом цю тенденцію підхопили підлітки, які використовувати маски, рукавички, штучні хвости та імітували поведінку тварин.
Квадробери – це лише одна гілка популярної нині субкультури, окрім них існують ще теріантропи та фуррі.
Чим відрізняються різні течії сучасного молодіжного тренду:
квадробери – ті, хто імітує повадки тварин фізично і зовні, надягаючи маски і хвости;
фуррі наслідують мультяшних героїв – людиноподібних звірят;
теріантропи переконані, що мають душу тварини.
Чи небезпечні квадробери в Україні?
Психологи вважають, що теоретично таке захоплення може призвести до психічних розладів, але для цього потрібен фундамент:
високий рівень тривоги;
схильність до депресії;
потужний стрес у житті.
Якщо в дитини щасливе життя, а квадробіка – одне із захоплень – з нею абсолютно нічого не буде. Зараз вона просто грає з друзями, бо їй весело, цікаво, це спосіб самовираження, і є такий тренд, але з часом вона зрозуміє, що їй це не потрібно. Такий сценарій реальний, якщо в дитини здоровий психологічний імунітет, здорова психіка.
У тому випадку, коли дитина не отримала здорову самоідентифікацію, але має викривлений психологічний імунітет, можуть початися проблеми. Такі діти не до кінця знають, коли треба зупинитися. Вони можуть перебувати в апатичному стані та вважати себе «не такими як усі». Також можливі симптоми невротичного циклу, а невроз працює за принципом «я притягую ще більше, щоб виправдати свої очікування». Тобто, вважає експерт, якщо дитина вважає себе вигнанцем, вона робитиме все, щоб ним і залишатися, підтверджуючи цю роль.
У крайніх випадках діти вважають себе тваринами. Якщо дитина сказала «я тварина», – це свідчить про те, що її психіка сильно зіпсована.
Психолог радить батькам звернути увагу на те, скільки часу дитина живе у ролі тварини – яка частина життя для неї відведена. Якщо у сина чи доньки з'явилося це хобі, але зникла активність в інших сферах життя, – то це «тривожний дзвінок».
Потрібно дивитися, чи зберігає дитина здоровий глузд поза хобі. Якщо так, то, найімовірніше, у неї відбуваються процеси самоаналізу, який рано чи пізно виведе дитину на новий шлях, де юний квадробер отримає якийсь результат і змінить свої погляди.
Якщо ж дитина закрилася в собі, і все її життя – це квадробінг, то на це вже 100% варто звернути увагу, навіть якщо вона не ідентифікує себе як тварину. Якщо дитина була нещасливою ще до цього хобі, тоді очевидно, що треба щось змінювати в родині або ж звертатися за допомогою до спеціалістів.