Підтримка населення та бізнесу щодо кредитування заходів із формування систем альтернативного енергозабезпечення
Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 18.06.2024 № 708 «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва», яка передбачає розширення дії постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2024 № 28 в частині розширення меж пріоритетних напрямів державної підтримки за кредитами, отриманими суб’єктами підприємництва для фінансування будівництва та улаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок з максимальною сумою кредитів для таких підприємств до 150 млн гривень.
Зазначені зміни забезпечать доступ суб’єктам підприємництва до більш дешевих фінансових ресурсів для фінансування проєктів у сфері енергонезалежності та енергоефективності, що сприятиме їх стійкості до перебоїв у електропостачанні і забезпечить безперебійність виробничого процесу.
Крім того, Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 № 673 «Про затвердження Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах», розроблену Міненерго.
Програма передбачає надання компенсації на встановлення домогосподарствами фотоелектричних модулів та/або вітрових електроустановок, встановленою потужністю від 1 кВт до 10 кВт, разом із гібридними інверторами, що здатні працювати як в автономному, так і синхронному з зовнішньою мережею режимі, та установками зберігання енергії ємністю від 1 кВт*год на кожен 1 кВт встановленої потужності генеруючої установки.
Максимальна сума кредиту - 480 тис. гривень на строк до п’яти років.
Надання підтримки здійснюється Фондом розвитку підприємництва через банки, які відповідають критеріям. Підтримка надається у вигляді повної компенсації Фондом процентних ставок за кредитами фізичних осіб.
Дія цього Порядку не поширюється на встановлення генеруючих установок, призначених для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або вітру за "зеленим" тарифом.
Таким чином громадяни матимуть ресурси й можливості забезпечити себе електрикою в умовах енергетичної кризи.