Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ

Дата: 25.03.2024 12:24
Кількість переглядів: 309

Фото без опису

Захист посівів ріпаку від прихованохоботника.

         Незважаючи на всі погодні негаразди,весняні польові роботи вже стартували. Однією з культур,якій потрібно приділити увагу в першу чергу є ріпак.

   На полях ріпаку традиційно в кінці березня починається літ ріпакового прихованохоботника та відкладання яєць шкідника. За температури повітря +6С імаго прихованохоботника починають з»являтися з місць зимівлі,а масово вилітають за температури +9С…+12С.Коли впродовж 7-10 днів максимальна денна температура перевищує 9 градусів тепла самки відкладають яйця у верхівки молодих пагонів ріпаку. Враховуючи теплі погодні умови лютого і початку березня,активний моніторинг та виставлення жовтих чашок - пасток потрібно починати вже зараз. Вони встановлюються на висоті рослин ріпаку.

     Економічний поріг шкодочинності (ЕПШ),при якому негайно треба починати обробку становить 0,5-1 екз./рослину або 10 особин шкідника при потраплянні в чашку за 3 доби. Якщо в цей період ефективно не проконтролювати шкідника інсектицидами та допустити відкладання яєць,в подальшому личинки ріпакового прихованохоботника прогризають ходи в стеблах,після чого стебло викривляється,розтріскується,або повністю гине. Втрати врожаю досягають 30-60%. Тріщини та пошкодження є джерелом поширення хвороб.

         В «Переліку пестицидів і агрохімікатів ,дозволених до використання в Україні» є зареєстровано більше 20 інсектицидів для боротьби з цим шкідником. Крім того,треба брати до уваги ,що листки ріпаку мають щільний восковий наліт,тому рекомендується використовувати ад»юванти,прилипачі.

     При проведенні робіт необхідно обов'язково дотримуватися загальноприйнятих правил безпеки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Що на Вашу думку потрібно перш за все зробити в ОТГ

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень