Про події навколо будівництва спорткомплексу
Вчора, 21 листопада 2023 року, під стінами міської ради відбулася акція протесту «Я проти спорткомплексу». Як зазвичай, наслідки події представники УГП висвітлюють у перебільшеному, перекрученому чи неправдивому вигляді. Зокрема, цитуємо: «Було 6 патрульних поліцейських !!!» Насправді було два офіцери громади, але у «Сірка» очі великі.
Доводимо до відома жителів громади.... В зв’язку з тим, що приміщення шкіл міста, на відміну від шкіл, які знаходяться в сільській місцевості, побудовані ще за Австро-Угорщини та Польщі є пристосованими і не відповідають вимогам навчального процесу, особливо заняттям фізичного виховання.
Ідея будівництва спортивного корпусу із залом, адміністративно - побутовими приміщеннями та приміщеннями для індивідуальної силової підготовки по вул. Шевченка,35 в м. Ходорові виникла у 2017 році, тобто ще задовго до війни. Звичайно, що своїми силами побудувати таку споруду нашій громаді самостійно не під силу. Тому прийнято рішення у пошуку інвестиційних коштів.
Держава сьогодні не заперечує, а навіть заохочує громади до реалізації подібних проєктів, виділяючи на них відповідне співфінансування, зважаючи на те, що дбати про здоровʼя дітей, їх фізичне виховання потрібно незалежно від подій навколо.
Так, у 2021 році спільними зусиллями депутатського корпусу Ходорівської міської ради та депутатів вищого рівня була домовленість з Міністерством регіонального розвитку та будівництва України про виділення коштів на 2022 рік для втілення згаданого проекту. На жаль, війна внесла свої корективи. В травні місяці цього року під час проведення керівництвом області однієї із нарад було оголошено про можливість спорудження в області трьох спортивних комплексів. І тому ми, маючи готову документацію, не хотіли пропустити цей шанс.
Крім цього, на початку лютого 2022 року, ще до початку війни, нами направлено анкети, презентації та інші необхідні документи для участі у відборі проєктів, фінансування яких може здійснюватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів у рамках Програми з відновлення України. Тому говорити, що ми сиділи стільки років і нічого неробили у напрямку будівництва, непотрібно.
Але, весь негатив поданий представниками УГП призвів до перевірок і затягування початку будівництва (ревізія Державною аудиторською службою України (колишнє ГоловКРУ України), отримання дозволу на будівництво в Державній інспекції архітектури та містобудування України, перевірка Бюро економічної безпеки України тощо). Тому, ті особи, які собі думають, що бюджетні кошти безконтрольні і їх можна розкрадати на ліво і на право дуже глибоко помиляються. Якщо б вони знали і розуміли, яка прозорість використання бюджетних коштів та контроль за кожною господарською операцією проведеною за рахунок бюджетних коштів напевно б після всього сказаного, відчували себе щонайменше не комфортно.
І ще. На думку депутата від Галицької партії п. Р. Гапонюка - вкрай уже і негайно, незважаючи, що йде війна, необхідне створення лапідарію на стадіоні «Будівельник» у м. Ходорів з метою збереження надгробків єврейського цвинтару. А ось будівництво спорткомплексу - ні. Діти, молодь громади почекають…
На даний час появилася можливість зреалізувати мрію ходорівчан, яка вже існує багато років. То чому б не скористатися такою можливістю? І це не є одноосібне бачення лише міського голови, як це хочуть подати людям депутати від Галицької партії. Жодного кроку ні голова, ні інші працівники міської ради не зробили одноосібно без рішення депутатського корпусу. Потреба у проведенні будівництва цього року була підтримана більшістю депутатами Ходорівської міської ради двічі, окрім депутатів Української галицької партії. Перше - про виділення коштів на співфінансування проекту, а другий – про продовження будівництва. Складається враження, що тільки УГП є патріотами нашої держави та «рвуть на собі сорочки».
Попри те, що окремі громади області мали великі надходження з податку на доходи від грошового забезпечення військовослужбовців, наша громада таких суттєвих надходжень не мала. Не маючи на території своїх військових підрозділів це не завадило нам спрямувати більше 7,0 млн. грн. на заходи із обороноздатності нашої держави. На даний час проводиться закупівля, теж за бюджетні кошти, безпілотних літальних апаратів військового призначення. За грошові пожертви працівників придбано автомобіль, дрон, який передано нашим землякам, надавались пожертви і на придбання інших авто, запчастин та інших волонтерських потреб Романа Тітика. Ми і надалі залишаємо за собою обов’язок в допомозі ЗСУ та підтримувати тих, котрі на рідній землі виборюють Перемогу і роблять усе можливе задля її наближення.