Усе, що потрібно знати про бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану
Відповідно до Закону України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» передбачено таке поняття, як бронювання. У воєнний час бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки. Мета - забезпечити функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.
Іншими словами, бронювання військовозобов'язаних — це надання їм відстрочки від мобілізації (строк не може перевищувати 6 місяців). Адже окрім ведення військових дій має працювати і служба тилу: населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати.
Для цього і передбачено, що представники певних професій мають продовжувати виконувати свої посадові обов'язки, а для цього укладається список тих, хто на найближчі 6 місяців не може бути мобілізованим.
Органи державної влади, інші держоргани подають до Мінекономіки погоджені Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов'язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах та організаціях у затвердженій постановою формі з відповідним обґрунтуванням.
Узагальнивши подані пропозиції, Мінекономіки протягом одного робочого дня ухвалює відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також зазначеним органам. Форми пропозицій затверджені постановою Кабміну.
Термін дії відтермінування не може перевищувати 6 місяців.
Який документ підтверджує бронювання? Щоб підтвердити надання відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного часу орган держвлади видає військовозобов'язаному витяг із наказу Мінекономіки.