Безпека дітей в інтернеті
Трагічні події, які сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах турбують суспільство. Діти потрапляють під вплив маніпулятивних відео . Також поширюються чутки про нові «групи смерті», подібні до «синього кита», які призводять до самогубства.
Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба підтримав ідею заборони в Україні соціальних мереж, в яких відсутній контроль за шкідливим для дітей контентом.
На сайті МОН можна знайти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів bit.ly/3axYT62. Зокрема, розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
Чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber допоможе дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу.
Також можна знайти матеріали для проведення уроків та квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.
У школах Ходорівської громади проводять заходи для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний інтернет та про захист у цифровому середовищі. Вчителі пояснюють дітям, як поводитися з інформацією, яку вони отримують із ноутбука чи телефона, вчать правила особистої безпеки в інтернеті.
Закликаємо батьків бути пильними, слідкувати за сторінками дітей у соцмережах.
Хочемо повідомити, що діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами.
Національна дитяча гаряча лінія:
0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)
116111 (безкоштовно з мобільних)
Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47
Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства- 116-123