Пам’ятаємо, сумуємо і вшановуємо полеглих

Дата: 08.05.2020 15:33

Сьогодні в Україні, як і у світі, відзначається День пам’яті та примирення і 75-та річниця перемоги над нацизмом у  Другій світовій війні.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців обернулась Друга світова війна - мільйонами нерозквітлих доль, зруйнованих поколінь, нездійснених мрій і задумів. Друга світова війна не оминула жодної української родини. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності  сотень тисяч звичайних людей.

Ці пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, вони мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, військовими конфліктами, агресією, анексією та ультиматумами. Найважливішим підсумком цієї війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир та захищати його всіма розумними способами.

Сьогодні, у День пам’яті і примирення, з великим сумом і вдячністю згадуємо тих, хто 75 років тому виборов, вистраждав і наблизив довгоочікуваний мир.

Ми молимося за полеглих, прагнемо миру і віримо, що проженемо тепер уже російського агресора з нашої землі. Вічна шана і пам’ять воїнам, які наближали перемогу у 1945 році. Слава героям, що виборюють мир зараз на українському сході.