Як протидіяти домашньому насильству: коротко про те, який захист дітей передбачено новим Законом

Дата: 31.10.2018 09:00

«Якби ми не хотіли про це говорити, але дуже часто насильство, зокрема, насильство над дітьми, залишається прихованим: оскільки випадки насильства не виявляються, про них ніхто не звітує, ніхто не спитає чи є, відповідно ніхто і не відповість про те, так, насильство існує  і, що найгірше,  всі вважаюь, що проблеми не існує», заявив очільник Львівської юстиції Тарас Грень.

Відповідальність за те, щоб зробити приховане помітним, покладається на нас всіх:  від органів влади, які приймають та забезпечують реалізацію законів про заборону насильства до окремих громадян, які просто не повинні мовчати, якщо вони стають свідками або мають підозру, що сталося насильство чи порушення прав людини.

Насильство проти дітей може мати різні форми, у тому числі домашнє насильство, воно завдає непоправимої фізичної та психологічної шкоди дітям.

У світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, близько 150 мільйонів дівчаток і 73 мільйони хлопчиків у віці до 18 років піддавалися насильству та експлуатації. Кожного року, від 133 до 275 мільйонів дітей стають свідками епізодів агресивної поведінки між батьками.

Якщо говорити про Україну, то у минулому році Верховна Рада ухвалила Закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", який набрав чинності з 7 січня 2018 року.

Відтепер, Законом передбачено таке поняття як дитина-кривдник - особа, яка не досягла 18 років та вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.