Держпродспоживслужба інформує

Дата: 05.03.2018 15:27

Фото без описуДержпродспоживслужба інформує

ЯК ПРИДБАТИ ЯКІСНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ РОСЛИН ?

У гарячу весняну пору перед власниками присадибних ділянок і фермерами постає питання : де і в кого придбати насіння,добрива,засоби захисту рослин . Ринок цих товарів широко представлений як фірмами-виробниками,так і дистриб»юторами . Високий попит на засоби захисту рослин заохочує недоброякісних ділків випускати на ринок велику кількість  неякісної продукції та фальсифікату. Такі товари , як правило ,продаються за значно нижчою ціною. Нажаль , багато покупців з різних причин віддають перевагу останнім. Але давайте подивимось , що насправді в такому випадку купує споживач? За оцінкою спеціалістів , сьогодні кожні шість з десяти упаковок засобів захисту рослин –підроблені. При цьому , 30% з них – явна фальсифікація , а 60%- містять небезпечні речовини!У прагненні нажитись на споживачах , вигадливість шахраїв не має меж. Які ж сюрпризи іноді чекають на споживача під яскраво-привабливою упаковкою.

*Високий вміст наповнювача.

*Низький відсоток діючої речовини.

*Не дозволені до використання на присадибних ділянках.

*Наявність небезпечних,шкідливих для здоров»я речовин.

*Препарат з терміном придатності , що завершився.

*Явна фальсифікація.

Отже,вирішивши придбати , будьте пильні!

Звертайте увагу на те,що купуєте!

Збираючись придбати засоби захисту рослин , необхідно знати обов»язкові речі для запобігання придбання недоброякісної продукції.

Порада перша.

Уважно читайте інформацію на упаковці. На ній обов»язково повинні бути вказані :

*діюча речовина;

*найменування продукції;

*номер ТУ, ГОСТу;

*номер партії;

*маса/вага продукції;

*дата виготовлення;

*термін придатності;

*найменування фірми-виробника та фірми-фасувальника;

*поштова адреса фірми-виробника,її телефони та факси.

Крім цього,в кожному конкретному випадку на упаковці повинні бути розміщені додаткові відомості про товар. Це:

*культура та об»єкти ,для обробки яких він призначений;

*способи,норми та кратність використання препарату;

*строки очікування,заборони та обмеження їх використання;

*заходи безпеки під час роботи;

*заходи надання першої медичної допомоги у разі отруєння.

Порада друга

Запам»ятайте чим відрізняється оригінальна упаковка. Оригінальні препарати не випускають у медичній тарі!!!Наприклад,дуже популярний препарат Конфідор Максі (виробник – компанія «Байєр»)оригінальний – це крупнозернистий порошок (гранули) світло жовтого кольору,а підробки зустрічаються у вигляді рідини в ампулах або у вигляді таблеток чи капсул.

Порада третя

Не забувайте,що будь-яке торгове місце(підприємство,фірма) повинна мати сертифікат відповідності на продукцію,що реалізується.

Препарат повинен бути внесений в «Перелік пестицидів та агрохімікатів,дозволених для продажу в Україні». Відсутність у переліку назви цього препарату - ознака,що його продаж незаконний.

Порада четверта

Обов»язково збережіть касовий(товарний чек) та упаковку від насіння,засобів захисту рослин,іншої продукції.

Чек є документом,який потім можна пред»явити в будь-яку інстанцію для доведення своєї правоти.

В ньому повинні бути вказані:назва підприємства або прізвище продавця;найменування товару , його ціна;дата продажу.

Існує мудрий вислів: «Дешеві продукти не Ви купуєте , а вони купують Вас за безцінь». Треба пам»ятати,що за економією в придбанні високоякісних засобів захисту рослин стоїть загроза життю та здоров»ю як ваших працівників,так і людей,які споживають вашу продукцію. І в тому,що механізатор у господарстві не доживає до пенсії,і що здорові діти в країні - вже рідкість,і що поширюються такі небезпечні хвороби,як рак,алергія та інші,може бути і частка і вашої безвідповідальності. Давайте навчимося жити не тільки сьогоднішнім днем і станемо поважати здоров»я оточуючих нас людей та природу. Ми всі чекаємо від нашої держави кроків щодо покращення нашого життя ,але,на мою думку,в цьому разі є добрий шанс почати з себе. Вдалих покупок!

Головний спеціаліст-державний фітосанітарний

інспектор відділу прогнозування,фітосанітарної

діагностики та аналізу ризиків ГУ Держпродспоживслужби

у Львівській області                                                                                               Г.Ф.Околовська