БЕЗ ВІЗ... Що треба знати?

Дата: 13.06.2017 10:17

Результат пошуку зображень за запитом

Опівночі на 11 червня громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країни ЄС та деяких окремих членів Шенгенської зони.

Навесні 2017 року Європейський Союз завершив усі процедури для запровадження безвізового режиму для України.

Наприкінці 2015 року ЄС офіційно визнав виконання Україною усіх умов візової лібералізації, проте криза з біженцями дещо затягнула запровадження безвізу.

Україна надала право громадянам країн ЄС на безвізові поїздки ще в 2005 році.

Результат пошуку зображень за запитом

У разі грубого і масового порушення правил безвізового режиму українцями ЄС може застосовуватись механізм призупинення..

З метою контролю кількості днів перебування у країні ЄС було створено "шенгенський калькулятор".

Як і куди їхати?‎

Безвізовий режим для українців поширюється на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії.

Також можна їздити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Для безвізових подорожей до країн ЄС потрібно мати біометричний закордонний паспорт.

Біометричні паспорти в Україні почали видавати у січні 2015 року. На початок травня їх вже отримали понад 3,5 мільйони  українців.

Старі (небіометричні) закордонні паспорти з чинними шенгенськими візами діятимуть і далі.

Їздити можна буде на 90 днів протягом кожних півроку у бізнесових, туристичних, сімейних та навчальних цілях, а також для участі у виставках і конференціях.

Для тривалого навчання у країнах ЄС треба буде отримувати довгострокову візу.

Також безвізовий режим не надаватиме українцям права працювати в ЄС й отримувати за це заробітню плату. Для працевлаштування потрібно буде повертатись в Україну та отримувати робочу візу.

Що треба брати?

Навіть із біометричним паспортом громадянин України має бути готовим надати прикордонним службам країн ЄС документи, які, зокрема, підтверджують мету візиту та намір повернутися в Україну. Наприклад:

- бронювання готелю;

- лист із запрошенням від родича або іншої приватної особи, яка легально проживає у країні ЄС;

- зворотній квиток;

- виписка з банку про достатню кількість грошей на рахунку;

- поліс медичного страхування;

- поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

Важливо пам'ятати, що прикордонники, які мають право останнього голосу, можуть завернути вас на пункті пропуску або навіть повернути з аеропорту, куди ви вже прилетіли. Причиною може стати відсутність певних паперів із попереднього списку, а також перебування у списку осіб, яким раніше було заборонено в'їзд.