Шкільний музей в НВК Піддністряни
Музей-кімната братів Олійників, відкрита у 2007 році – візитна картка Піддністрянського НВК №10. У музеї зберігаються копії документів з особистого архіву, аудіокасета з голосом Романа Олійника-Рахманного та його книги. Тут постійно ведеться краєзнавча робота. Як результат - участь дітей у конкурсах, виставках: міжнародному - «Мій рідний край», обласних – імені Мілени Рудницької, «Славетні імена України», «Історія міст і сіл України», «Моя Батьківщина – Україна», «Церква, що постала з руїни». Традиційними стали зустрічі з поетами рідного краю - Ігорем Калинцем, Анною Канич, Тетяною Фроловою, Галиною Охоцькою, Наталією Тріщ.
В грудні у кімнаті-музеї імені братів Олійників відбулося відкрите засідання за участю Л.Перейми, завідуючої відділу науково-методичної і пам’ятково-охоронної роботи Львівського історичного музею, та В.Пшика, старшого наукового співробітника Львівської національної галереї мистецтв імені В.Возниці музею гетьмана України І.Виговського.
Л.Зубрицька ознайомила гостей з розділами музею - «Історичні відомості про родину Олійників», «Іван Олійник – патріот України, член ОУН-УПА, учасник визвольних змагань», «Роман Олійник-Рахманний – публіцист, літературознавець, історик, доктор філософії», «Степан Олійник – політолог, громадський діяч, полковник армії США», що розповідають про рід Олійників, юнацькі роки видатних братів, їх військово–політичну і літературну діяльність.
Н.Попадич провела з учнями 10 класу конференцію «Література в творчому набутку Р. Олійника-Рахманного», під час якої учні презентували свої роботи: Р.Теодоровська - «Ми українці Шевченкового роду», В.Романів - «Всі ми гуртувалися у кузні Івана Франка», Р.Прокоп’як – «Покоління Лесі Українки у творчості Романа Рахманного».
Гості з цікавістю оглянули виставки робіт випускників школи - колекцію ляльок-мотанок М.Заблоцької, картини студента Львівської національної академії мистецтв Р.Прокоп’яка, вишивки, виконані під керівництвом Л.Зубрицької.
Педагогічним колективом школи проводиться величезна робота з метою збереження для нащадків надбань національної культури, які виплекані українським народом впродовж століть.