Повстанські пісні лунали на теренах Дев’ятниківського старостинського округу

Дата: 10.10.2017 19:44

Вже стає доброю традицією в Ходорівській ОТГ - проводити різного роду фестивалі, урочистості, концерти з нагоди святкування визначних подій, дат на територіях старостинських округів. І цієї неділі,  8 жовтня,  відбулися урочистості з нагоди 75-річниці створення Української Повстанської Армії  в Народному домі села Дев’ятники.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять синів і дочок України, котрі віддали своє життя за наше майбутнє – воїнів УПА, їх прямих нащадків – Лицарів Небесної Сотні, учасників АТО – Героя України ходорівчанина Р.Точина, М.Роговського, В.Андрешківа та В.Князєва, М.Березки, уродженців сіл Вербиця, Бортники, Бринці-Церковні.

Секретар ради Марія Гавінська, заступник міського голови Ольга Мельник, депутат Ходорівської міської ради Володимир Басараб, звертаючись до присутніх з вітальним словом, наголошували на символічності і важливості проведення патріотичного заходу в одному з центрів визвольного руху Ходорівщини – Дев’ятниківському старостинському окрузі.

Учасники урочистостей – аматорські та народні колективи майже з усіх старостинських округів Ходорівської ОТГ: Ходорівський Палац культури представляли  народні колективи – ансамбль танцю «Наддністрянка» (художній керівник – заслужений працівник культури України Ю.Коцовська, хореограф Л.Семчій), вокальні ансамблі «Ромашка» (кер.У.Абрамів) та «Діброва» (кер.Б.Катола), Піддністрянський старостинський округ – юні бандуристки і вокалістки Н.Шумська (НД с.Кам’яне) й А.Пашко (НД с.Рудківці), чоловічий ансамбль НД с.Піддністряни (кер.І.Максимців), Загірочківський старостинський округ – хор НД с.Загірочко (кер.Я.Семигинівська) та вокальний ансамбль НД с. Добрівляни (кер.З.Панат), Грусятицький старостинський округ – жіноче тріо та чоловічий ансамбль (кер.О.Кресан) НД с.Грусятичі, Чорноострівський старостинський округ – дівоче тріо НД с.Чорний Острів у складі В.Івановської, А.Пашко, Р.Стасів, Отиневицький  старостинський округ – вокальний ансамбль НД с. Дуліби (кер.Г.Орлик), Молодинчецький старостинський округ - народний ансамбль «Любисток» НД с.Новосільці (кер.І.Костишин) .

Найпопулярнішу повстанську пісню «Лента за лентою», текст якої, за легендою, написав на постою в лісі біля Дев’ятник уродженець села Вибранівка М.Сорокаліта (музика уродженця с.Чижичі, кущового провідника ОУН В.Заставного (псевдо «Шершень»), присутні співали разом із хором НД с.Дев’ятники (кер.О.Клапко).

Кожен номер концертної програми знаходив відгук у серцях глядачів, які чисельно зійшлися на свято вшанування героїв визвольних змагань доби УПА. Самодіяльних артистів приїхали підтримати старости – Галина Краївська, Надія Януш, Богдан Пінтелей, Роман Зошій, Ростислав Сомик.

Урочистості з нагоди 75-річниці створення УПА завершились спільним виконанням національного гімну визвольної боротьби «Ой, у лузі червона калина», що наповнив серця присутніх щемливою любов'ю до рідної Вітчизни, її вірних синів, незламною вірою в те, що, об'єднавшись, відродимо славну Україну.

Староста Дев’ятниківського старостинського округу Зеновія Соколик, дякуючи учасникам й організаторам дійства за українську пісню, слово, танець, українську вишиванку, відзначила участь молоді у заході, яка знає історію свого народу і шанує його героїв, і побажала всім присутнім бути єдиними, як небо, і непохитними, як високі гори.

Приємні спогади про свято в душі кожного присутнього на заході залишили надзвичайні враження від результатів важливої проведеної роботи громади та старости З.Соколик по  відновленню приміщення Народного дому.