Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади
проект рішення
ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Стрийського району Львівської області
м. Ходорів вул Грушевського,38
В И К О Н А В Ч И Й К О М І Т Е Т
_________________________________________________________________________________________
Р І Ш Е Н Н Я №
від ___ 2024року м. Ходорів
Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади
Керуючись підпунктом 7 пункту «а» частини першої статті 30, статями 40, 52 Закону України «Про місцеве в самоврядування в Україні», підпунктом 10 частини другої статті 10, частиною четвертою статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року №244 «Про затвердження Типового договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою», беручи до уваги рішення Ходорівської міської ради ІІ сесії VІІІ-го скликання від 14 липня 2016 року №86 «Про затвердження правил благоустрою населених пунктів Ходорівської об’єднаної територіальної громади», з метою залучення додаткових джерел фінансування заходів з благоустрою на території громади на умовах договору та реалізації власниками тимчасових споруд права брати пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою, виконавчий комітет Ходорівської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Визначити обсяги пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади згідно додатку.
2. Визначити КУ «Ходорівське УКГ» Ходорівської міської ради (Кравчук Г.) підприємством для утримання об’єктів для благоустрою та надати повноваження щодо укладання, підписання, реєстрації, супроводу договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Ходорівської міської ради (Сорока О.).
Міський голова Олег КОЦОВСЬКИЙ
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Ходорівської міської ради
від ___ липня 2024 року №___
Обсяги
пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської ради
Обсяг пайової участі (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою розраховується за формулою:
ПУ = П х Сбв х Кі
ПУ – розмір пайової участі на рік, грн;
П – загальна площа тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, зазначена в паспорті прив’язки ТС або в схемі розміщення об’єктів сезонної торгівлі, м2;
Сбв – базова нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки на території Ходорівської міської територіальної громади, грн./м2 ;
Кі – коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки станом на 01 січня поточного року*.
* даний коефіцієнт змінюється щороку
Керуюча справами
(секретар) виконавчого комітету Любов АБРАМІВ
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту рішення виконавчого комітету Ходорівської міської ради „Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади“
Цей аналіз регуляторного впливу (далі – Аналіз) розроблений відповідно до вимог Закону України „ Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року №308, з метою забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку міста, визначення обсягів та залучення коштів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади.
І. Визначення проблеми
Відповідно до п.2, п.9 ч.2 ст.10 Закону України „Про благоустрій населених пунктів“ до повноважень виконавчих органів місцевих рад належить функції з організації забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку та залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів.
Відповідно до ч. 4 ст.15 Закону України „ Про благоустрій населених пунктів “ передбачено, що власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов’язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об’єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.
Законом України „Про благоустрій населених пунктів “ (абз. 1 ч. 1 ст. 36) передбачається фінансування заходів з благоустрою населених пунктів, утримання та ремонт об'єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів їх власників або користувачів, а також за рахунок їх пайових внесків, або інших передбачених законом джерел фінансування.
Пайова участь в утриманні об’єктів благоустрою залучається з метою відшкодування витрат бюджету Ходорівської міської ради на розширене відтворення об’єктів благоустрою.
Основні групи, на які проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) |
Так |
Ні |
Громадяни |
+ |
|
Держава |
+ |
|
Суб’єкти господарювання |
+ |
|
у тому числі суб’єкти малого підприємництва |
+ |
|
Проблема, яку пропонується врегулювати в результаті прийняття акта, не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів, але важлива для всіх членів територіальної громади. Прийняття рішення виконавчого комітету Ходорівської міської ради „Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади“ необхідне для врегулювання питання залучення коштів пайової участі на фінансування заходів з благоустрою Ходорівської міської територіальної громади (утримання, ремонту, реконструкції та будівництва об’єктів благоустрою).
Метою прийняття цього рішення є можливість вирішення питання в рамках правового поля.
ІІ. Цілі державного регулювання
Цілями державного регулювання є:
- встановлення прозорого та чітко врегульованого порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади;
- утримання об’єктів благоустрою громади на належному рівні (своєчасне виконання робіт з реконструкції, ремонту об’єктів благоустрою);
- залучення коштів виключно на фінансування заходів з благоустрою Ходорівської міської територіальної громади (утримання, ремонту, реконструкції та будівництва об’єктів благоустрою);
- збільшення надходжень у міський бюджет на розширене відтворення об’єктів благоустрою;
- можливість вирішення питання в рамках правового поля.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
- Визначення альтернативних способів:
Вид альтернативи |
Опис альтернативи |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
Прийняття рішення виконавчого комітету Ходорівської міської ради „ Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади“ |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
Вирішувати питання щодо залучення власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення до добровільного вчинення дій, направлених на участь в утриманні об’єктів благоустрою, без наявного рішення з визначення обсягів пайової участі – неможливо |
Альтернатива 3: розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Не є можливим. Оскільки регулювання питання щодо визначення обсягів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою належить до повноважень виконавчих органів міської ради |
- Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей:
Впровадження у дію даних альтернатив дає можливість отримати наступні вигоди та витрати.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави:
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
Залучення додаткових коштів для забезпечення заходів, направлених на покращення благоустрою та санітарного стану міської громади |
Відсутні |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
Проблема залишиться не вирішеною, оскільки відсутність єдиного механізму не дає можливості забезпечити залучення на договірних засадах коштів власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення заходів з благоустрою міста та збільшення доходів міського бюджету |
Відсутні |
Альтернатива 3: розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Відсутні |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян:
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
- покращення рівня благоустрою, естетичного вигляду та санітарного стану громади; - користування спільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану скверів, парків, вулиць, місць загального користування; - створення умов для реалізації прав громадян у сфері благоустрою міської громади |
Відсутні |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 3: розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Відсутні |
Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:
Суб’єкти господарювання, що підлягають під дію регуляторного акта
Показник |
Великі |
Середні |
Малі |
Мікро |
Разом |
Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
--- |
--- |
--- |
11 |
11 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків |
--- |
--- |
--- |
100 |
100 |
Вид альтернативи |
Вигоди |
Витрати |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
- користування спільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану скверів, парків, вулиць, місць загального користування; - створення механізму для реалізації прав суб’єктів господарювання у сфері благоустрою міської територіальної громади; - буде забезпечена прозора та відкрита процедура сплати пайової участі |
Витрати, пов’язані з виконанням договірних зобов’язань щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою Ходорівської міської територіальної громади |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
Відсутні |
Відсутні |
Альтернатива 3: розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Відсутні |
Відсутні |
ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:4 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 - цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 - цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) |
Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
4 |
Прийняття акта забезпечить в повній мірі покращення стану об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
1 |
Проблема продовжить існувати |
Альтернатива 3: розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
1 |
Не відповідає нормам діючого законодавства |
Рейтинг результативності |
Вигоди (підсумок) |
Витрати (підсумок) |
Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
1. Забезпечить покращення стану благоустрою та мікроклімату громади. 2. Надасть можливість збільшити об’єми витрат на благоустрій міської територіальної громади. 3. Створить умови для реалізації прав громадян у сфері благоустрою міської територіальної громади |
Сплата коштів пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою відповідно до укладених договорів |
Альтернатива 1 дозволяє забезпечити залучення додаткових коштів для запровадження заходів по покращенню стану об’єктів благоустрою та утримання території Ходорівської міської територіальної громади в належному санітарному стані. |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
Відсутні |
Відсутні |
У разі залишення існуючої ситуації без змін для органу виконавчої влади, громадян та суб’єктів господарювання проблема продовжуватиме існувати. |
Альтернатива 3: Розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Відсутні |
Відсутні |
Не відповідає нормам діючого законодавства |
Рейтинг |
Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи |
Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1: прийняття проекту акта |
Надасть можливість врегулювати питання залучення пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади |
Головним зовнішнім чинником, який вплине на дію регуляторного акта, є зміни в чинному законодавстві України та стан господарських відносин у громаді. При внесенні змін до норм чинного законодавства або прийнятті нових, буде проведено моніторинг оцінки таких чинників та внесені відповідно зміни чи доповнення до регуляторного акта. |
Альтернатива 2: відсутність регулювання |
Не прийнятна, адже не вирішує проблемних питань |
--- |
Альтернатива 3: розв'язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Не відповідає нормам діючого законодавства |
--- |
V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Основним принципом запропонованого рішення є створення механізму визначення обсягів пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою, дотримання прав та законних інтересів власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою на території Ходорівської територіальної громади.
З метою реалізації поставленої мети пропонується проведення таких заходів:
- поліпшення якості нормативної бази, що регулює порядок визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади;
- забезпечення виконання законодавчих актів вищої юридичної сили;
Запропонований механізм дії цього проекту регуляторного акта відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, адекватності, ефективності, прозорості, передбачуваності.
VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта полягатимуть у наступному:
№ з/п |
Вигоди |
Витрати |
Сфера інтересів місцевої влади |
||
1. |
Забезпечення надходження додаткових надходжень для фінансування заходів з благоустрою Ходорівської міської територіальної громади |
відсутні |
2. |
Покращення рівня благоустрою, естетичного вигляду та санітарного стану міста |
відсутні |
Сфера інтересів суб’єктів господарювання |
||
1. |
Забезпечення єдиного механізму та прозорості процедури щодо сплати пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади |
відсутні |
2. |
Упорядкування правовідносин між суб |
відсутні |
Сфера інтересів громадян |
||
1. |
Користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, скверів, інших об |
відсутні |
2. |
Належні умови життєдіяльності людей |
відсутні |
VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Термін дії регуляторного акта необмежений, зміни та доповнення будуть вноситись за потребою у відповідності до змін законодавства України.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Результативність регуляторного акта буде відстежуватися за такими показниками:
- кількість звернень фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців або юридичних осіб щодо укладання договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади;
- кількість укладених договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади;
- обсяг надходжень коштів до міського бюджету, отриманих в результаті виконання договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на території Ходорівської міської територіальної громади.
ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Базове відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися до дати набрання чинності цього акта шляхом збору пропозицій і зауважень та їх аналізу.
Повторне відстеження планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторного акта, в результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного відстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу показників дії цього акта, такі питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін.
Періодичне відстеження має здійснюватися раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження.
- Відстеження результативності вищезазначеного регуляторного акта проводитиметься шляхом розгляду пропозицій та зауважень від суб’єктів господарювання, які надходитимуть до виконавчого комітету міської ради.