Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перепрофілювання (зміну типу) та перейменування БОРИНИЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Інформаційне повідомлення
про проведення громадського обговорення щодо
перепрофілювання (зміну типу) та перейменування
БОРИНИЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Ходорівської міської ради.
І. Найменування організаторів громадського обговорення - відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради.
ІІ. Суб’єкт, що вніс пропозицію щодо перепрофілювання (зміну типу) та перейменування БОРИНИЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ - відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради.
ІІІ. Мета: врахування думки жителів Ходорівської територіальної громади щодо перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Бориницької гімназії Ходорівської міської ради Львівської області на Бориницьку початкову школу Ходорівської міської ради Львівської області.
Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:
1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.
4. У разі реорганізації, зміни типу чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
Реорганізація, зміна типу і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.
Згідно із статтею 143 Конституцією України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.
На території Ходорівської міської територіальної громади функціонує 20 закладів загальної освіти, у яких навчається 2162 школярі.
Освітня галузь Ходорівської міської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережі закладів освіти. Створення міської територіальної громади надало жителям громади широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади. Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Відбулося попереднє обговорення внесення змін до Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Ходорівської міської ради на 2023-2027 роки та подальше його затвердження рішенням сесії Ходорівської міської ради № 4082 від 15.08. 2024 року.
Головне у закладі освіти - це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.
Період реформ, розпочатий державою, поставив питання перепрофілювання (зміна типу), реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.
Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу, тому що громада платить із місцевого бюджету) переведення дітей до краще оснащених шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.
Бориницька гімназія Ходорівської міської ради Львівської області розташована в с. Бориничі та займає 1 приміщення. В приміщеннях розташовано 9 класних кабінетів. Їдальня з харчоблоком відсутні.
Основна проблема с. Бориничі - різке зниження народжуваності у 2023-2024 роках. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена виключно на заробітну плату педагогічних працівників, усі інші витрати здійснюються з місцевого бюджету. Вартість утримання одного учня Бориницької гімназії у 2023 році навчальному році становила 52643 грн. на рік, а у 2024 навчальному році становила 62819 грн. на рік.
Проектна потужність Бориницької гімназії становить 120 учнів. Проектні потужності будівлі Бориницької гімназії в 3 рази більші, ніж фактична кількість учнів, що навчається на даний час. Згідно прогнозованої мережі на 2024/2025 роки у цьому закладі навчатиметься 46 здобувачі освіти.
В класах навчаються від 3 до 6 дитини при нормі наповнюваності класу в сільській місцевості не менше 5 дітей, що в рази збільшує видатки на виплату заробітної плати педагогам.
Освітній процес забезпечує 14 працівників, із них 10 педагогів.
Також, відповідно до постанови КМУ «Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» № 6 від 14. 01. 2015 р. та постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 14 січня 2015 р. №6 і від 27 грудня 2017 р. №1088» №245 від 05.03.2024р. за рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить: з 1 вересня 2016 р. - менше 25 осіб; з 1 вересня 2025 р. - менше 45 осіб; з 1 вересня 2026 р. - менше 60 осіб.
На сьогодні єдиним оптимальним вирішенням малокомплектності Бориницької гімназії Ходорівської міської ради Львівської області є перепрофілювання (зміна типу) даного закладу на Бориницьку початкову школу Ходорівської міської ради Львівської області. Таким чином молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів даного навчального-закладу планується підвозити шкільним автобусом до ЗЗСО І-ІІІ ст. з ДВ № 11 с. Чорний Острів.
Провівши засідання робочої групи з вивчення питання формування ефективної мережі закладів освіти Ходорівської МТГ із залученням до вищевказаних засідань керівників закладів загальної середньої освіти та проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу – виносимо на громадське обговорення питання перепрофілювання (зміну типу) Бориницької гімназії Ходорівської міської ради Львівської області на початкову школу, її перейменування та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Ходорівської міської ради.
Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до громадського обговорення цього питання.
Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом гімназії в приміщенні Бориницької гімназії, за адресою: 81721, вулиця П. Сагайдачного, 35, село Бориничі, Стрийський район, Львівська область.
Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 81750, Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської МР, вул. Львівська, 39, м. Ходорів, Стрийський р-н, Львівська обл., та на електронну адресу: osvitakhodoriv@gmail.com.
До участі в обговоренні запрошуються мешканці с. Бориничі Ходорівської міської територіальної громади у терміни з 15 серпня 2024 року по 15 серпня 2025 року.
Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть.
Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 81750, Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської МР, вул. Львівська, 39, м. Ходорів, Стрийський р-н, Львівська обл.; тел. +380674161817; електронна адреса: osvitakhodoriv@gmail.com.
Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Баторик Галина Тарасівна – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради.
Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ходорівської міської ради та відділу освіти виконавчого комітету Ходорівської міської ради.