26 КВІТНЯ - 38 РОКІВ З ДНЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Дата: 26.04.2024 12:02

Сьогодні виповнюється 38-а річниця Чорнобильської катастрофи.  Чорнобиль опалив землю і душі мільйонів громадян.  «Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження.

Чорнобильська катастрофа  розділила життя сотень тисяч людей на "до" та "після". Через майже чотири десятиліття її наслідки відлунюють у душах і серцях українців, а подвиг ліквідаторів й нині слугує прикладом самопожертви.

Сьогодні, в День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, ми вшановуємо співвітчизників, які ціною власного життя і здоров'я, під великими дозами опромінення зупинили підступного ворога.

Пожежники, військовослужбовці, медики, водії, будівельники та люди багатьох інших професій, серед яких 21 мешканець нашої громади, пройшли усі кола ядерного пекла, закривши світ від атомного лиха.  Найглибша повага до ліквідаторів, чий громадянський подвиг важко переоцінити, він назавжди залишиться в пам'яті українського народу.

Ви — приклад мужності та самопожертви.

Світла пам'ять усім, хто загинув або не дожив до сьогоднішнього дня через хвороби, спричинені радіацією. Ці рани ніколи не загояться... розділяємо біль втрат з вдовами, матерями, дітьми й усіма, в чиє життя увірвався Чорнобиль.

Біль був тоді…біль є сьогодні…

Чорнобильська катастрофа, як і сьогоднішня війна України за свою незалежність показала, наскільки великою може бути людська самопожертва.

Низько вклоняємося усім ліквідаторам страшної трагедії, усім, хто ціною власного життя подарував нам сьогоднішній день.

Їхня жертва та подвиг неоціненні задля спасіння населення не тільки України, а й всього світу.

Навколо пустка і печаль біблійна,

Навколо смерть, незрима і повільна,

Чортополохом обрій заростає,

Зело і квіти стронцій роз’їдає,

І час пересипається пісками

На полі, що шуміло колосками.