Конференція «Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики».

Дата: 25.03.2024 14:57

В місті Києві 21 березня 2024 року відбулася конференція «Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики». Захід відбувався за підтримки Проекту PROSTO. Під час відкриття заходу до учасників конференції з вітальними словами звернулися Олександра Азархіна - заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, Андерс Генріксон - Президент шведської ради муніципалітетів та регіонів SALAR, Сусана Делланс - старший програмний менеджер Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida, Раян Нокс - керуючий директор SALAR International. Відбулась презентація результатів Проекту PROSTO, яку представила команда даного проекту.

Під час конференції було обговорено тему: добра практика надання адміністративних послуг в громадах. Створення ЦНАП під час війни - представила цю тему Юлія Марченко, керівниця ЦНАП Солоницівської селищної громади.

До присутніх звернулася Тетяна Ломакіна - радниця-уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності. Відбулася Презентація 5-го моніторингу пілотних ЦНАП та панельна дискусія на тему: «Законодавче забезпечення стійкого розвитку системи адміністративних послуг» в якій взяли участь: Дмитро Микиша - народний депутат України, Марина Бобраніцька - начальниця управління системного розвитку надання адмінпослуг Мінцифри, Сергій Шаршов - начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, Мінінфраструктури, Віктор Тимощук - заступник голови правління ЦППР, Наталія Шамрай - голова всеукраїнської асоціації ЦНАП. Модераторкою дискусії була Ольга Калініченко - експертка PROSTO. Про виклики у сфері соціального захисту населення: ВПО, ветерани, фінансові ресурси розповіла Дарія Марчук перший заступник Міністра соціальної політики України. Наталія Чуйко - експертка PROSTO, провела огляд на тему «Надання послуг ветеранам війни, членам сімей ветеранів через ЦНАП». В обговоренні на тему: «Надання послуг ветеранам війни, членам сімей ветеранів через ЦНАП» взяли участь: Роман Лозинський - перший заступник голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Катерина Печончик - начальник відділу розвитку мережі ЦНАП, Мінцифри, Марина Ройко - керівник ЦНАП Здолбунівськоі міської громади. А модераторкою обговорення була Наталія Чуйко - експертка PROSTO. Посібник «Виїзні (мобільні) рішення для надання публічних послуг: можливості, рекомендації, практика застосування» презентував Роман Матвійчук - експерт PROSTO. Про добрі практики надання адміністративних послуг в громадах а саме про масштабування виїзних рішень у межах громади розповіла Анастасія Кована - керівниця ЦНАП Великоолександрівської селищної громади. А про складання Гендерного паспорту громади як інструменту ефективних управлінських рішень розповів Євгеній Гоблик - виконуючий обовʼязки керівника ЦНАП Пилипецької сільської громади. В панельній дискусії на тему: «Можливості для професійного розвитку персоналу ЦНАП» взяли участь: Наталя Алюшина - Голова Національного агентства України з питань державної служби, Тарас Добрівський - виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ОТГ, Юлія Кримчак - заступниця директора департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської ОВА, Тетяна Печериця - директорка департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради. А модератором був Петро Макаренко - експерт PROSTO. Дослідження щодо надання в ЦНАП суспільних та інших публічних послуг і функцій презентувала Марина Земфір - експертка PROSTO. Доречі пані Марина нещодавно провела навчання старостів-адмінітраторів ВРМ Ходорівської МТГ в місті Ходорів, та відвідала ВРМ при Бортниківському старостаті. Про те як впровадити систему психологічної підтримки працівників ЦНАП у громаді поділилася досвідом Оксана Шевцова - керівниця ЦНАП Овруцької міської громади. І на завершення конференції під бурхливі аваціі виступила Галина Тупісь - начальниця відділу управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА презентувавши тему «Віртуальний адміністратор» : нові можливості віддаленого обслуговування.

Від Ходорівськоі МТГ на конференції побував керівник ЦНАП Тарас Волошин.