У Ходорівській громаді відбулася зустріч з родинами загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців

Дата: 29.02.2024 09:44

28 лютого відбулась чергова щоквартальна зустріч із родинами військовослужбовців. Відповіді на запитання рідних військових надавали:
Заступник міського голови з гуманітарних питань Ольга Мельник;
Юрист-консультант Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Офісу підтримки родин військових Властимира Шкрибало;
Керівник розвитку Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Сергій Халапецький;
Менеджер-психолог Офісу підтримки цивільного населення при Стрийській РВА Ірина Лазаренко;
Завідувач сектору соціального захисту Захисників і Захисниць України відділу №2 управління соціального захисту населення Стрийської РДА Ольга Карпова;
Головний спеціаліст відділу обслуговування гроиалн № 13 (сервісний центр) ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Ірина Костишин;
Начальник відділення поліції №1 Стрийського РУН ГУ НП у Львівській області Володимир Винницький;
Представник секретаріату уповноваженого верховної ради з прав людини Ольга Куліш;
На зустрічі також були присутні декан Ходорівського деканату о.Микола Прунак, капелан з міста Стебник о.Петро.
Зустріч проходила у форматі діалогу, де кожен бажаючий зміг висловитись, послухати та почути відповідь на поставлене запитання. Обговорили актуальні питання щодо соціального та юридичного захисту родин військовослужбовців, які постраждали від російсько-української війни, зокрема оформлення соціальних та пенсійних виплат для родин загиблих, питання відстрочки від служби для членів сімей загиблих, пільги, які гарантовані Законами України.
За побажанням членів сімей зустріч із родинами загиблих та зниклих військовослужбовців проходила окремо. Членам зниклих безвісти військових пояснили їхні перші кроки після отримання сповіщення, питання комунікації родин зниклих безвісти з правоохоронними органами, особливості проведення ДНК-експертиз, алгоритм пошуку зниклих безвісти.
Під час зустрічі членам родин було запропоновано обрати ініціативну групу із трьох осіб, які увійдуть до складу комісії з питань розробки проекту та спорудження меморіалу загиблим Захисникам. До комісії увійшли Світлана Павлишин, Мирон Николин та Галина Галинович.
Метою щоквартальних зустрічей є допомога та надання якісних юридичних, соціальних та адміністративних послуги родинам полеглих та зниклих безвісти воїнів.