2 роки незламності та героїчного спротиву

Дата: 24.02.2024 09:18

Цей тиждень особливий в історії України – 10 років з початку війни і 2 роки з початку повномасштабного вторгнення. 10 років тому, в лютому 2014 року, росія розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Два роки тому в ніч на 24 лютого росія  здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Напала на суверенну державу, безжально знищуючи все на своєму шляху. Ці роки були періодом випробувань, стійкості та героїзму для українського народу, який несе тягар агресії та захищає свою свободу і незалежність. Від самого початку вторгнення, українські військові та цивільні проявили неймовірний героїзм і рішучість у боротьбі проти окупанта.

Солдати та добровольці з різних куточків України об'єдналися на захист своєї батьківщини, проявляючи високий професіоналізм, мужність і самовідданість у боротьбі проти противника. Висловлюємо нашу щиру вдячність усім українським захисникам за їхню самовіддану працю, за їхню героїчну службу та за їхню непереможну волю до перемоги. Нехай Бог береже їх усіх і нехай вони завжди повертаються додому цілими і неушкодженими.

Мешканці Ходорівської громади з перших днів Революції Гідності та АТО стояли на захисті українських кордонів, прав та свобод мешканців країни, а громада, разом із іншими містами та селами західної України, стала тиловою підтримкою фронту. З початком повномасштабного вторгнення майже тисячу чоловіків з громади взяли до рук зброю, щоб гідно виконати свій громадянський обов’язок. Вони ведуть справедливу оборонну війну проти росії, яка вчинила проти нашої держави та її громадян міжнародний злочин агресії. Ми захищаємося, боронимо рідну землю, на нашому боці правда, це визнають міжнародні організації.

Згадаємо коротко хронологію  російсько-української війни.

Початок.  Спусковим гачком для початку збройної агресії  рф проти України стала Революція гідності 21 листопада 2013 р. – 20 лютого 2014 р. коли українці повстали проти узурпації  влади корумпованим кланом президента Віктора Януковича.

20 лютого 2014-го розпочалася активна збройна агресія росії проти України з переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки.

Лютий-березень 2014 р. – перший  конфлікт в Криму.

Квітень - 19 вересня 2014 року -  перший період збройного конфлікту на сході України.

Героїчна оборона Донецького аеропорту. Бої за Донецький аеропорт тривали 242 дні – від 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року – і закінчилися після повної руйнації старого та нового терміналів.

Бої за Дебальцівський плацдарм.  Бої за Дебальцівський плацдарм – одна з найбільших військових операцій на Донбасі. Її найгостріша фаза тривала майже місяць – з 25 січня до 18 лютого 2015 року. Після боїв за Дебальцеве на Донбасі настало зниження активності бойових дій. Війна перейшла в стан позиційної боротьби.

Повномасштабне вторгнення (за матеріалами Генерального штабу ЗСУ)

I ЕТАП: 24 лютого-квітень 2022 року. 24 лютого 2022 року близько 04 години президент рф в.путін  оголосив про початок « спеціальної воєнної операції», метою якої він назвав «демілітаризацію і денацифікацію України».

Епізодами битви за Київ стали бої за Ірпінь, Ворзель, Бучу, аеропорт «Антонов» у  Гостомелі.

Знаковий тактичний епізод першого етапу повномасштабного вторгнення – бої за Маріуполь.

II ЕТАП: травень-серпень 2022 року. Бойові дії на Сєверодонецькому – Лисичанському, Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

III ЕТАП: вересень-грудень 2022 року. На цьому етапі знаковими тактичними  епізодами були наступальні операції Сил оброни України:

Харківська наступальна операція – українці звільнили до 500 населених пунктів, серед них міста Ізюм, Балаклія, Куп’янськ.

Херсонська наступальна операція. Завдяки успішному проведенню цієї операції Україна звільнила від загарбника Херсон і ще понад 200 населених пунктів.

2023 рік.

Зима. На початку року не вщухали активні бої за Соледар та Бахмут в Донецькій області.

Весна. Фіксуються  військові дії в середині росії, зокрема в Білгородській області, а також атаки БПЛА на російську столицю.

Літо. Загострюються бої на півдні України. Для протистояння  українському контрнаступу росія вдається до екологічного злочину – підриває Каховську ГЕС у Херсонській області.

Осінь. Загострюються бої біля Авдіївки та Кліщіївки у Донецькій області.  Поновлються масовані атаки російськими  дронами українських міст.

Ми повинні пам’ятати, що кровопролитна війна триває 10 років. За цей час ми втратили 58 захисників. Десятки матерів не дочекались своїх синів, дружини – чоловіків, а діти назавжди осиротіли. Обов’язок всіх зберігати пам'ять про загиблих, щоб їхня жертва ніколи не стала марною.

Згадаємо наших мужніх захисників, які жертовно віддали свої життя задля нашого спокою...

Ходорів

Чвак Ярослав Зіновійович

Дев'ятниківський старостинський округ

Кобрин Олег Іванович

Вічна пам’ять українським Героям, які віддали життя за Україну. Слава Героям!

Повномасштабна війна триває, російська воєнна агресія і досі ширить в Україні смерть і руйнування. Проте українці не здалися у перші найстрашніші дні війни і не маємо права здатися зараз. Кожен з нас повинен робити все моожливе на своєму місці заради нашої неодмінної перемоги. Україна стояла, стоїть і вистоїть!