Ходорівщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

Дата: 22.02.2024 10:25

Цього року ми вдесяте вшановували  пам’ять Героїв Небесної Сотні – вдесяте, і в час страшної війни...

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні».

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.

20 лютого  на могилі Героя України Романа Точина в Ходорові згадували ті історичні події, вшановували Героїв Небесної Сотні  та всіх, хто поліг, захищаючи ідеали демократії та європейське майбутнє нашої держави.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуЦього ж дня  у Палаці культури відбувся реквієм пам'яті "В  серцях, у пам'яті, в думках..." Під час заходу , який підготували гуртківці Ходорівського центру дитячої та юнацької творчості, присутні вшанували хвилиною мовчання Героя України Романа Точина та Героїв Небесної Сотні , запалили свічки пам'яті та поклали квіти до Алеї Слави Небесної Сотні Львівщини.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису    Спогадами про події на Майдані поділився побратим Романа Точина – Роман Тітик.Фото без описуПрисутні мали змогу  переглянути інсценізації "Небесна Сотня" та "Розстріляні мрії" у виконанні вихованців гуртка"Джерельце"(кер.Ленишин С.І.).Пісні "Нація незламних", " Ми будем стояти", "Прилетіли лелеки", "Вставай, народе", "Єднаймося, браття", "Додому повертаються лелеки" виконали Д.Нагірний, А.Боднар, В.Бердикевич, Д.Голдун, В.Осідач( гурток "Естрадний спів", кер.Мотрук В.П.).Хореографічні композиції "Хай буде весна" , "Мамо , не плач", "В небі чистому чути грім" виконали вихованці гуртка сучасного танцю "Адаптація"(кер.Колісниченко Ю.В.).

З нагоди 10 річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у КЗ «Ходорівська міська публічна бібліотека» відбулась година памʼяті «Небесня Сотня: янголи, які стали Героями». Разом з учасниками Майдану ми вкотре пригадали тих, хто віддав своє життя під час Революції Гідності, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Також розгорнуто книжкову виставку «Памʼяті Героїв Майдану» на якій представлені книги, що висвітлюють події, які відбувалися під час Революції Гідності та розповідають про мужність і героїзм її учасників.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису Відбулися заходи по вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні в закладах освіти та культури нашої громади.

Вічна памʼять! Слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та Небесними Захисниками України! І вони будуть жити доти, поки ми будемо пам'ятати про них.