21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2024 10:59

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Міжнародний день рідної мови присвячений вшануванню мовної культури, підтримці використання рідної мови та підвищенню усвідомлення про її важливість для національної ідентичності.

Особливо сьогодні  ми повинні пам’ятати про те, як важливо зберігати та підтримувати рідну мову. Дякуємо воїнам ЗСУ, які захищають нашу країну і наш спільний дім,  нашу мову та культуру.

Хай нам, українцям, рідна мова буде мила запахом м’яти й чебрецю, а не нагадує згарища і руйнування, хай у ній вчувається голос весняної пташки, а не звук сирен і ракет, хай збирає за гостинним столом теплом рідних домівок , а не відганяє полум’ям війни .