Патріарх Йосиф Сліпий: крізь терни до зірок

Дата: 19.06.2017 17:22

18 червня 2017 р. в Ходорівському Палаці культури відбулася урочиста академія, присвячена 125-річчю з Дня народження патріарха Йосифа Сліпого, ісповідника віри, в’язня сталінських таборів, українця-патріота, незламного оборонця і будівничого Церкви, видатного вченого-богослова, єпископа УГКЦ, Кардинала Римо-католицької церкви, а з 1 листопада 1944 р. Митрополита Галицького та Архиєпископа Львівського, з 23 грудня 1963 р. Верховного Архиєпископа Львівського.

Вечір розпочався «Патріаршим посланням  Блаженнійшого Йосифа Сліпого до українського народу», виголошене 20 вересня 1975 р. у Римі, словами Патріарха звертався учень 11 класу Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Буняк Назар з нагоди всеукраїнської прощі святого Ювілейного року. Як епіграф до вечора прозвучали твори «Отче наш», та «Паніс Анжелікус» у виконанні дівочого народного ансамблю «Ромашка» керівник У. Абрамів. Ведуча Леся Гульцьо (заступник директора Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2) запросила на сцену отця декана Мар’яна, пароха церкви Косьми і Дам’яна, для священичого благословення урочистостей, а також співдоповідачів даного дійства пароха церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Вовчатич, сотрудника храму Косьми і Дам’яна отця Миколу Прунака та Голову осередку товариства «Просвіта» Ходорівської міської лікарні п. Лесю Королюк. Саме вони познайомили слухачів із життєвим та богословським шляхом Йосифа Сліпого. Доповідь супроводжувалася вокальними та літературними творами. А саме у виконанні народного чоловічого ансамблю «Діброва» керівник Б. Катола прозвучали твори «Тихий час недільний» та «Богородице, до тебе прибігаємо», хор храму Косьми і Дам’яна регент Б. Катола виконав твори «Спішімо до храму», «Хваліт Господа  з небес», пісня «Про Владику Сліпого» у виконанні Петра Андрушків,  хор храму Володимира і Ольги регент Ольга Мельник виконав твори «Хто тебе приймає, Христе», «О Маріє, Мати Божа», народної хорової капели «Мрія» керівник Ольга Мельник звучали твори «Благослови, душе моя, Господа», «Боже, на землю нашу споглянь», учні  9 класу Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Горбатий Роман під музичний супровід Марти Макух прочитав твір М. Чепельського «Йосифові Сліпому»,  Буняк Ростислав «Кардинал» Полтави Леоніда.

Під час вечора згадувались і священики нашого краю, які в тоталітарний час були репресованими – це Яків Долгий, Степан Цибран, Антоній Бучацький, Микола Гулей, Микола Мельничин.

Вечір закінчився спільною молитвою – гімном «Боже, великий єдиний» у виконанні всіма присутніми. Слайдові матеріали підготувала учитель Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Марків Тетяна. Організаторами вечора були голова «Союзу українок» п. І. Лозинська та голова осередку товариства «Просвіта» п. М. Носик. Вечір пройшов на інтелектуально-духовному рівні. Пам’ятаймо, що такі постаті як Андрей Шептицький, Любомир Гузар, Йосиф Сліпий… - повинні бути взірцем  для кожного українця, адже тоді нація буде сильна, якщо її громадяни пам’ятатимуть  слова, які записані на  гербі Йосифа Сліпого «через терни до зірок».