На Львівщині органічні виробники отримають підтримку з обласного бюджету

Дата: 10.11.2023 11:22

Суб’єкти підприємництва, які вирощують органічну сільськогосподарську продукцію отримають 582,5 тис. грн. фінансової підтримки у вигляді субсидії на одиницю оброблюваних угідь за Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансову підтримку отримають 5 операторів органічного ринку, у яких площі оброблювальних земель сертифіковані у 2023 році органічним сертифікатом, інформують в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Субсидії надавались з розрахунку 5000 грн на 1 гектар посіву та/або насаджень органічних сільськогосподарських культур, але не більше 150 тис. грн одному суб’єкту підприємництва,

«Ринок органічної продукції займає невелику нішу, і в основному це крафтові виробники, однак попит споживачів на органічні продукти дедалі зростає. Підтримка наших виробників сприятиме залученню до обробітку додаткових площ вирощування і збільшення обсягів органічної сільськогосподарської продукції та задоволення попиту споживачів», - розповіла Tetiana Hetman, директорка департаменту

На Львівщині сертифіковано 26 операторів органічного ринку, з яких 13 (50%) вирощують органічну сільськогосподарську продукцію. В основному це органічні ягідні та зернові культури, під якими задіяно понад 800 га угідь. Друга половина – суб’єкти, які займаються переробкою органічної продукції, заготівлею дикоросів та виробляють органічні добрива і засоби захисту рослин.