На Стрийщині змінять статус шести населених пунктів. Ходорів залишається містом.

Дата: 03.08.2023 10:27

Фото без описуНа Стрийщині, згідно з законом про адміністративно-територіальний устрій України, який був прийнятий 28 липня, змінять статус шести населених пунктів.

Зміна статус стосується: Славського, Верхнього Синьовидного, Журавна, Гніздичева, Дашави і Роздолу.

У законі йдеться про те, що містом вважається населений пункт з переважно компактною забудовою, чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч осіб, селищем – населений пункт з переважно садибною забудовою та чисельністю жителів не менш як 5 тисяч. Село ж є населеним пунктом із садибною забудовою та чисельністю жителів менш як 5 тисяч.

Проте,  населені пункти, які на цей момент вже мають статус міста, автоматично його збережуть.

Отже, наш Ходорів залишається містом!

За новим законодавством  уже не буде міст республіканського, обласного чи районного значення, а всі селища міського типу будуть вважатися просто селищами.

Також закон запроваджує нове поняття — «поселення». Так називатимуть компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення. Це можуть бути дачні кооперативи, а також тимчасові мобільні містечка, де живуть вимушено переміщені особи.