В Україні впроваджується нова концепція формування мережі реабілітаційних центрів

Дата: 21.07.2023 10:32

Міністр охорони здоров’я Viktor Liashko представив Президенту Володимиру Зеленському план подальшого розвитку системи реабілітації країни.

За основу моделі розвитку реабілітації Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Вона враховує як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, не втратить актуальність навіть після війни й не призведе до утворення надлишку реабілітаційних відділень.

☝️ Представлений план передбачає, що кожна кластерна та надкластерна лікарня матиме у складі власне стаціонарне реабілітаційне відділення.

Неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення працюватимуть у 136 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з таких медзакладів розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок.

Загалом, в межах країни йдеться про понад 5 250 ліжок. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони мають охопити:

☛ пацієнтів із травмами грудного відділу хребта та нижче;

☛ людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;

☛ апалічних пацієнтів;

☛ людей із шийною травмою та ін.

Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міністерство оборони.

Детальніше на нашому сайті: https://bit.ly/3rujLWQ