За пів року жителі Львівщини передали на утилізацію понад 1, 5 млн старих ламп розжарювання

Дата: 12.07.2023 10:19

Так завершився перший етап програми обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи для фізичних осіб, який стартував наприкінці січня 2023 року за ініціативи Президента України. Львівщина стала лідером серед регіонів.

«Саме перехід на LED-лампи допоможе скоротити споживання енергії на 7-10% у пікові моменти. Минуло пів року і за результатами такої ініціативи жителі Львівщини обміняли 1 млн 600 тисяч ламп розжарювання. Наступними ідуть Київщина, де обміняли 1 млн 200 тисяч ламп та Харківщина – майже 1 млн»», - розповіла т.в.о директора Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.

Звертаємо увагу Для здачі на утилізацію приймаються лише справні лампи розжарювання. Усі роботи виконують за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та фонду ОНПС м. Львова.

З 9 червня 2023 року розпочався другий етап обміну ламп розжарювання для юридичних осіб, а саме для закладів освіти та медичної сфери. За поточний місяць ці заклади уже здали на утилізацію понад 4 тисячі ламп.

Важливо З травня 2023 року фізичні особи можуть обміняти лампи лише в головному відділенні «Укрпошти» у Львові за адресою: вул. Словацького,1.

Детальніше про те, як відбувається обмін https://loda.gov.ua/news/72002