Монисто, буси, коралі, бісери, згарда, шелести, пацьорки, дукачі, гердани….І це все про наше українське намисто!

Дата: 14.03.2023 11:55

Фото без описуВчора, 13 березня 2023 року, в приміщенні Ходорівської міської бібліотеки відбулася надзвичайно цікава та пізнавальна година народознавства – година краси, як назвала її ініціатор заходу розумна, красива та харизматична Богдана Орестівна Майданська.

Фото без описуНамисто – одна з найдавніших жіночих прикрас на території України. Численні назви – монисто, буси, коралі, бісери,згарда, шелести, пацьорки, дукачі, гердани …І це все про наше українське намисто, яке має свою віковічну  історію та займає вагоме місце  в  культурі нашої країни. Для українських жінок це не просто прикраса, значення намиста глибоко символічне…Бо в першу чергу, намисто було захистом – оберегом від недоброго ока, злих людей і духів...

Фото без описуУявити українську жінку без шийної прикраси неможливо. Маленькі дівчатка, дівчата на виданні, заміжні жінки - всі носили намисто. За цим словом ховається цілий список виробів - з намистин, з металу, з монетами. Шийні аксесуари вважалися оберегами. Кожна дівчина намагалася зібрати в своїй скриньці якомога більше прикрас.

Збереження нашої ідентичності, нашої культури, наших звичаїв та традицій, які визначають нас як націю,є нашим важливим завданням, особливо, в часі боротьби за нашу незалежність та свободу.

Щиро дякуємо п.Богдані за дуже цікаву, змістовну і пізнавальну розповідь та позитивні емоції і за співпрацю працівникам бібліотеки та нашим союзянкам від всіх поціновувачів народознавчої скарбнички.