Щороку в останню неділю лютого ми відзначаємо свято українських жінок-героїнь

Дата: 01.03.2023 10:34

Фото без опису"Я на гору круту крем’яную

Буду камінь важкий підіймать

І, несучи вагу ту страшную,

Буду пісню веселу співать."

Леся Українка

Щороку в останню неділю лютого ми відзначаємо свято українських жінок-героїнь, яке зародилося у п’ятдесятих роках ХХ ст. у діаспорі. Тоді весь світ сколихнула звістка про повстання українських політв’язнів у таборах Норильська, Воркути, Кінгіру. Найбільш вражаючою у цих подіях була участь у повстанні українських жінок, які, одягнувши вишиванки, беззбройні, з високо піднятими головами і палаючими серцями щільними рядами виступили перед радянськими танками, що були направлені на придушення повстання в’язнів. Жінки виступили вперед, намагаючись захистити повсталих від розправи. Думалось, на беззбройних жінок танки не підуть, проте танки не зупинилися… Під їхніми гусеницями зникала українська пісня, обривалися життя сотень кращих дочок України.

Жінки-хорунжі у лавах Українських Січових Стрільців Олена Степанівна та Софія Галечко, зв’язкова Євгена Коновальця Ольга Басараб, письменниця-патріотка Олена Теліга, координатор групи зв’язкових Головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича Катерина Зарицька… Ці та багато інших жіночих імен згадували ми сьогодні.

Вечір -реквієм розпочався із молитви вшанування пам'яті всіх українських героїнь ,які відійшли у вічність,віддали своє життя за волю України.Молитву очолив отець декан Микола Прунак.

Дякуємо міській бібліотеці за бібліографічний огляд книг про українських жінок -героїнь.

Дякуємо нашим гостям п. Наталі Кухарській ,п.Марії Калинець  п.Марії Шульган  та п.Оксані Ганич за участь у заході!

Щиро дякуємо отцю декану Миколі Прунаку за спільну молитву!

Українська жінка молиться,волонтерить,виховує та вчить у школі діточок, працює, проводжає на війну чоловіка,батька,чи сина,захищає свою землю у лавах ЗСУ...

Українське жіноцтво завжди було активним у релігійному та у суспільно-політичному житті.

І зараз, коли Україна в небезпеці, бачимо численні зразки жіночого героїзму! У всі важкі для нашої країни часи жінки мужньо вставали поруч чоловіків, твердо протистояли ударам ворогів чи стихій, своїм незбагненним героїзмом надихали на високі подвиги чоловіків, оберігали їх від зневіри та занепаду духу.

З 1993 року Свято Героїнь утверджується в Україні силами Союзу Українок, Ліги Українських Жінок та іншими патріотичними організаціями.

Маємо зараз відповідальність зберігати нашу ідентичність,звичаї ,традиції,мову,

культуру,продовжувати працювати на різних фронтах:молитовному,духовному,культурному чи волонтерському,наближаючи нашу Перемогу над ворогом!

Україна понад усе!Слава Україні!

Щиро дякую всім посестрам за активну громадсько-патріотичну життєву позицію !

Голова СУ м.Ходорова Т.Проць.

Під час заходу були зібрані кошти на потреби наших захисників,які будуть передані нашим волонтерам.

26 лютого 2023 р.

«Скрізь плач, і стогін, і ридання…»

Леся Українка

Скрізь плач, і стогін, і ридання,

Несмілі поклики, слабі,

На долю марні нарікання

І чола, схилені в журбі.

Над давнім лихом України

Жалкуєм-тужим в кожний час,

З плачем ждемо тії години,

Коли спадуть кайдани з нас.

Ті сльози розтроюдять рани,

Загоїтись їм не дадуть.

Заржавіють від сліз кайдани,

Самі ж ніколи не спадуть!

Нащо даремнії скорботи?

Берімось краще до роботи,

Змагаймось за нове життя!