Важлива інформація від  Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА про ситуацію в Бородчицях

Дата: 28.02.2023 09:10

На території Стрийського району тривають заходи з ліквідації забруднення нафтопродуктами річки Дністер внаслідок витоку трансформаторної оливи.

Що станом на сьогодні зроблено для ліквідації наслідків?

Силами Ходорівської міської ради  встановлено 5 загат із очерету у внутрішньогосподарському меліоративному каналі та старому руслі річки Дністер з метою затримання нафто-масляної речовини та уникнення її потрапляння в р. Дністер;

Силами 2 спеціального центру швидкого реагування ДСНС України у трьох місцях встановлено захисні бони.

Відкачано понад 60 тон нафто-масляної речовини;

Державною установою Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України проведено санітарно-гігієнічний контроль якості питної води з приватних криниць у с. Журавно. Перевищень забруднюючих речовин не виявлено, санітарні показники в нормі;проведено роботи по очищенню річки Дністер, забрудненої нафтопродуктами.

Зазначаємо, що ВП «Західна енергетична система» ПАТ « @Національна енергетична компанія «Укренерго» не проведено жодних заходів із ліквідації витоку маслянистої речовини (оливи), з території якого є потрапляння в меліоративний канал та річку Дністер.

Крім цього, станом на сьогодні, у зв’язку із погодними умовами та підняттям рівня води, частина нафтопродуктів, яка осіла на чагарниках, потрапила у меліоративний канал, води якого потрапляють у річку Дністер.

Як повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, станом на 27 лютого поверхня річки Дністер в межах гідропоста Журавно очищена.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, спостереження за станом річки Дністер продовжується, заходи з ліквідації тривають.

Нагадуємо, що 24 грудня 2022 року виявлено забруднення нафтопродуктами річки Дністер на території Львівської області, внаслідок витоку трансформаторної оливи на території села Бородчиці Стрийського району.