Запобігання шкідливим наслідкам та очищення потічків куди потрапила трансформаторна олива.

Дата: 03.12.2022 13:02

Ходорівською міською радою було виявлено і встановлено факт витоку трансформаторної оливи, який стався          в результаті ракетних обстрілів російської федерації  підприємства критичної інфраструктури ПС 750кВ «Західноукраїнська», що межує з селом Бородчиці Ходорівської МТГ.

З метою попередження надзвичайної ситуації екологічного характеру  та недопущення попадання  нафтопродуктів в річку Дністер, Ходорівською міською радою вжиті  заходи з ліквідації даної події, а саме:

- перекрито доступ попадання масел  з водовідвідного каналу, який служить для відводу дощових вод з підприємства, ( на даний час в ньому знаходиться трансформаторна олива), в місцевий безіменний потічок;

- починаючи з 01.12.2022 року по даний час (03.12.2022 року)  проводяться роботи із збору масел із  місцевого потічка та водовідвідного каналу.

Також протягом двох місяців силами комунальних та інших підприємств здійснюються роботи на підприємстві ПС 750кВ «Західноукраїнська» щодо  захисту та укріплення інженерних споруд від воєнних загроз.

Все це  потребує значних  людських та технічних ресурсів. Левову частку затрат понесли органи місцевого самоврядування, приватні та промислові підприємства .