ХІ Конгрес «Безпека та солідарність».

Дата: 11.11.2022 16:36

5-7 жовтня 2022 року у місті Люблін (Польща) пройшов Конгрес Транскордонної співпраці, в якому взяв участь Хрущ Ігор - представник Ходорівської громади .

Головною темою ХІ Конгресу є «Безпека та солідарність». Агресія Росії проти України та криза біженців, яку вона спровокувала, продемонстрували міцність зв’язків між місцевими громадами України, Польщі та всієї демократичної Європи. Часто недооцінюване партнерство міст, багаторічна співпраця між установами культури, школами, університетами та неурядовими організаціями вибудували міжкультурні та організаційні компетенції, які дозволили створити ефективну систему підтримки мільйонів біженців та гуманітарної допомоги воюючій Україні.

Традиційно відбудуться Біржа грантодавців та Форум партнерів, а також презентація нової фінансової перспективи Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 (колишній Програма Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна).

Загалом у всьому Конгресі транскордонного співробітництва, головним організатором якого було місто Люблін, взяли участь майже півтисячі осіб. Крім того сотні глядачів стежили за трансляціями онлайн.