Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

Утримання  дружини. За яких умов це можливо, до якого часу це може відбуватися?

Дата: 29.09.2022 10:02
Кількість переглядів: 216

Фото без опису

 

На це та інші питання відповідає Ляхович Галина - фахівчиня Бориславського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Скажіть будь ласка, у чому полягає це право?

Суть цього права – надавати допомогу дружині, яка доглядає спільну дитину, проживаючи разом з нею.  

За яких умов воно виникає?

Право на утримання від чоловіка має дружина у таких випадках:

- під час вагітності. Зауважу, що тоді аліменти сплачуються після народження дитини. Додаткового рішення суду на це не потрібно;

- до досягнення дитиною трьох років за умови, що дитина проживає з нею;

- до досягнення дитиною шести років у разі, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку.

Чи виникає право на утримання дружини від того чи вона працевлаштована?

У частині четвертій статті 84 Сімейного кодексу України чітко зазначено, що право на утримання має вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища. Водночас звертаю увагу, що є важлива умова, яку обов’язково ураховують суди під час розгляду питання щодо утримання дружини, це - можливість чоловіка надавати таку матеріальну допомогу.

Якщо шлюб між чоловіком і жінкою розірвано, може дружина отримувати аліменти на своє утримання?

Звичайно. Це стосується як вагітної дружини, так і дружини, з якою проживає дитина.

Пані Галино, чи може право на утримання дружини бути припиненим?

Сімейним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав, за яких право дружини на утримання припиняється. Вони є такими: у разі припинення вагітності, народження дитини мертвою, або якщо дитина передана на виховання іншій особі, а також у разі, виключення відомостей про чоловіка як батька з актового запису про народження дитини за рішенням суду.

Ми говорили з Вами про право на утримання, яке має дружина. А чи володіє таким правом чоловік?

Так, статтею 86 Сімейного кодексу України закріплено таке право й за чоловіком за такої умови: якщо з ним проживає дитина,  тоді він має право на утримання від дружини - матері цієї дитини до досягнення дитиною трьох років, або ж у разі, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку,  тоді- до досягнення дитиною шести років.

Ми продовжимо співпрацю з фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та  надалі розповідатимемо про алгоритми вирішення спорів у сфері сімейних правовідносин. Детальніше для отримання безоплатної правової допомоги звертайтеся до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м.Жидачів, вул.Шашкевича, 28.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи впливатиме децентралізація влади на покращення соціально-економічного розвитку міста?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь