Легалізація праці - гарантія гідного життя.

Дата: 22.09.2022 15:51

20 вересня  2022 року у палаці культури м.Ходорів відбувся навчальний семінар в ході інформаційної кампанії “Виходь на світло!” ініційовані Головним управлінням Держпраці у Львівській області в рамках виконання Національного плану зниження рівня незадекларованої праці на 2022 рік. До складу робочої групи семінару ввійшли представники Головного управління держпраці у Львівській області, Жидачівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості та керуючі відділень «Ощадбанку» м.Жидачів та м.Ходорів.

Координацію роботи семінару здійснювало управління фінансів виконавчого комітету Ходорівської міської ради.

Питання які виносилися на семінар носили навчальний, роз’яснювальний та попереджуючий характер.

Головним питанням семінару було  легалізація трудових відносин, виплата заробітної плати та зайнятості населення у суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території громади та мають ризики використання праці працівників без оформлення трудових відносин. Присутніх на семінарі представників малого та середнього бізнесу, фізичних осіб–підприємців ознайомлено з ризиками для бізнесу у разі прийняття на роботу працівників без оформлення  трудових відносин (тобто неофіційно) та повідомлено про розміри штрафних санкцій. Також наголошено про початок здійснення Головним управлінням Держпраці у Львівській області перевірок роботодавців починаючи з 01 жовтня 2022 року.

Під час семінару розглянуто програми Уряду «єРобота» яка спрямована на одержання грантів на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, а також отримання нових навичок для нової кар’єри. Подати заявку можна за посиланням: https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota.

Вищенаведені представники семінару запросили суб’єктів господарювання громади до співпраці з метою дотримання трудового законодавства та участі у програмах Уряду.