Запрошуємо на народознавчу годину про свято Преображення Господнє (у народі -Спаса) Маковей,яблучний,медовий,горіховий Спас.

Дата: 08.08.2022 16:09

У четвер,11 серпня у Палаці культури (2 поверх) о 15 год.буде проводитись  народознавча година про свято Преображення Господнє (у народі -Спаса) Маковей,яблучний,медовий,горіховий Спас.

Розповідає п.Богдана Майданська. Приносимо печені паляниці з маком(хто зможе),квіти і мак для виготовлення букетиків- маковейчиків,які будемо освячувати в неділю.

З апостольських часів церквою встановлено освячувати дозрілі плоди – яблука, груші, сливи, виноград, перш ніж вживати їх в їжу з проголошенням при цьому молитви.

14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковея, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв. З цього дня розпочинається «Спасівка» - піст, який триває два тижні. В цей день у церквах святять воду, квіти і мак.

Серед квітів у букеті обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик», або «маковейка». До нього кладуть і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'яту, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.

Запрошуємо всіх бажаючих!