Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

Як захистити сільськогосподарські культури від хвороб і шкідників

Дата: 25.07.2022 16:17
Кількість переглядів: 253

 Фото без опису

 

 ЯК ЗАХИСТИТИ КАПУСТУ ВІД ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ.

За існуючих гідротермічних умов склалась сприятлива ситуація для розвитку шкідників та хвороб капусти. Зокрема, розпочалось відродження гусені листогризучих совок другої генерації, біланів, молей. Гусінь білана капустяного грубо об’їдає листя, залишаючи товсті жилки. Гусінь капустяної совки, крім пошкодження листків, вигризає у качанах внутрішні ходи, забруднюючи їх екскрементами. Гусінь капустяної молі вигризає паренхіму листків, через 3 – 4 доби утворює тонкі павутинні гнізда. Без проведення інсектицидного захисту товарна продукція капусти псуватиметься, і, відповідно, знижуватиметься лежкість качанів. Для попередження втрат урожаю проводять захисні обробки : Актелік 500 ЕС, АЦ Люкс, Вертимек 018 EC, КЕ, Ексірель, СЕ; в овочевих агроценозах проти комплексу шкідників застосовують Актару 240 SC, KC, Моспілан ВП, інші. Тому, що капуста має восковий наліт, ефективними є композиції інсектицидів з обов’язковим додаванням прилипача. В умовах закритого ґрунту використовують Актуал, КЕ., Аплауд, Актелік 500 ЕС, Беневія, Бульбощит, ВГ, Варант 200, в.р.к., Когінор 200 РК, Конфідор 200 SL, РК, Моспілан ВП, Проти колорада, Смерть жукам, ВГ та інші згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні». Також ефективним є застосування біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів.

Крім того, на качанах капусти продовжує активно розвиватися капустяна білокрилка. Личинки цього шкідника живляться соком рослини, а своїми солодкими виділеннями провокують розмноження сажистих грибів на листі, які є шкідливішими від самої білокрилки. Крім того, ця комаха переносить вірусні хвороби на всіх стадіях свого розвитку. Будь-який інсектицид не може знищити цього шкідника, тому кількість ефективних препаратів невелика. Для захисту від білокрилки ефективними є Актеллік, Вертициллін Ж, Моспілан, Фуфанон у рекомендованих дозах.

За температури повітря в межах 25...30°С та дощової погоди на рослинах капусти розвиваються судинний і слизистий бактеріози. Для зниження ураження бактеріозами капусту своєчасно захищають від шкідників. Бактерії судинного бактеріозу проникають через водні пори по краях листків, продихи, пошкодження комахами і механічні. Джерелом інфекції слизистого бактеріозу є рослинні рештки, ґрунт, ризосфера культурних і багатьох дикорослих рослин. Збудники фузаріозу капусти поширюються по судинах рослини, викликаючи втрату тургору, а з часом появу гнилі та опадання хворих листків. Помірно тепла і волога погода сприяє прогресуванню пероноспорозу капусти, який проявляється з нижнього боку листків у вигляді жовтуватих плям з нальотом спороношення, уражені листки передчасно відмирають. Оптимальними умовами для розвитку альтернаріозу є температура 20...25 градусів і відносна вологість повітря 80-100%. На білокачанній капусті хвороба проявляється у вигляді зональних, темних плям на нижніх і покривних листках, на цвітній капусті - у вигляді бурої гнилі качанів. Захисні обприскування проводять одним з фунгіцидів: Квадріс, 250 SC, к.с., 0,6 л/га; Луна Експірієнс 400 SC, КС, 0,5–0,75 л/га; Топсин М-500, КС, 1,5-2 л/га; Ровраль Аквафло, КС, 0,75-1 л/га; Інфініто, 61 SC 687,5 к.с., 1,2-1,6 л/га, або іншими.                                                         

При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Що на Вашу думку потрібно перш за все зробити в ОТГ

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень