Будьте обережні! На території Ходорівської громади зафіксовано 2 укуси людей зміями

Дата: 20.06.2022 16:27

Шановні мешканці! З настанням теплих погодних умов ми все частіше відвідуємо лісову місцевість, відпочиваємо на узбережжі річок та ставків. Із приходом активного тепла активними також стають і змії, а отже зростає ймовірність зустрітися з ними.

В Україні змії активні з квітня до жовтня, особливо у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік - восени, у вересні.

Через власну необачність чи нерозважливість щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей. Так на території нашої громади маємо вже два випадки укусу людей.

Як відпочивати безпечно?

Важливо пам’ятати головне правило: змія ніколи не нападає першою! Якщо її потурбували, а саме: випадково зачепили або наступили на неї, вона завжди перед нападом набуває загрозливої пози (окремі види сильно шиплять).

Як уберегтися від укусів змій?

- Одягайте відповідне вбрання, яке захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.

- Перевірте місце відпочинку. Змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями. Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею, щоби налякати змію.

Якщо побачили змію:

- Не робіть різких рухів, почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.

Що робити, якщо вас вкусила змія?

- Потрібно якомога швидше потрапити до медичного закладу, адже тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу.

Домедична допомога:

1. забезпечити спокій та мінімум рухів;

2. пійте багато рідини (вода, чай, тощо);

3. оскільки на місці укусу швидко розвивається набряк і кінцівка розпухає, її потрібно звільнити від тісного взуття або одягу, кільця та браслети зняти;

3. знерухомте кінцівку за допомогою імпровізованої шини: палиці або дошки;

4. накладіть на місце укусу чисту пов’язку;

5. якщо впевнені, що дія отрути викликає параліч м’язів — накладіть пов’язку, що тисне, вище місця укусу.

Заборонено:

- намагатися видаляти отруту шляхом розрізання;

- припалювати місця укусу;

- накладати на місце укусу холодний компрес.

Слід також згадати про домашних улюбленців. Мисливські собаки рідко піддаються укусам гадюк і у цих собак зазвичай високий рівень опірності організму. Проте, й для них необхідно вжити заходи надання першої допомоги: невідкладно звернутися до ветеринарної клініки.

Будьте пильними, відпочивайте безпечно!