Завдання кожного з нас берегти нашу землю, де живемо сьогодні ми, де будуть жити наші діти.

Дата: 24.05.2022 12:14

З настанням сухої сонячної погоди мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву, чим провокують пожежі в екосистемах.

Головною причиною виникнення пожеж є людська недбалість і недотримання елементарних правил протипожежної безпеки!

Дуже часто вогонь виходить з-під контролю. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряну погоду. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;

не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;

категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;

залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління.

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин та більше того вогонь може забрати життя людини.

Головне управління ДСНС України у Львівській області вкотре нагадує не будьте байдужими до пожеж сухої трави. Не паліть, не давайте палити!

Можливо ми багато змінити не можемо, але коли зміниться кожен з нас ми зможемо зберегти свою землю.