Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

Інформаційне повідомлення щодо ліквідації  Комунального навчального закладу Ходорівської міської ради Львівської області загальноосвітньої школи І ступеня № 19 с.Рудківці

Дата: 05.05.2022 12:59
Кількість переглядів: 504

Фото без опису

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо ліквідації

 Комунального навчального закладу Ходорівської міської ради Львівської області загальноосвітньої школи І ступеня № 19 с.Рудківці  

та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Ходорівської міської ради.

 

              І. Найменування організаторів громадського обговорення - відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради.

 

              ІІ. Суб’єкт, що вніс пропозицію щодо ліквідації - відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради.

            

             ІІІ. Мета: врахування думки жителів Ходорівської територіальної громади щодо ліквідації  Комунального навчального закладу Ходорівської міської ради Львівської області загальноосвітньої школи І ступеня № 19 с.Рудківці. 

              Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

               1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

               2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

                3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

                4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

                 Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

                 Згідно із статтею 143 Конституцією України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції”.

                 Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

              На території Ходорівської міської територіальної громади функціонує 23 заклади загальної освіти, у яких навчається  2410 школярів.

              Освітня галузь Ходорівської міської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережу закладів освіти. Створення міської територіальної громади надало жителям громади широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади. Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

              Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

              Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу, тому що громада платить із місцевого бюджету) переведення дітей до краще оснащених шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

             Комунальний навчальний заклад Ходорівської міської ради Львівської області загальноосвітня школа І ступеня № 19 с.Рудківці  не функціонує з 1 вересня 2020 року через відсутність учнів. Проте витрати здійснюються на оплату послуг охорони у сумі 77088грн,00коп /за період 01.09.2020-01.12.2022 роки та на оплату електричної енергії у сумі 700 грн/за період 01.09.2021-01.02.2022 роки.

           На даний час здійснюється підвіз шкільним автобусом  учнів с.Рудківці до ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 м.Ходорова та до ЗЗСО І-ІІІ ст. з ДВ № 10 ім. братів Олійників с.Піддністряни.

              На сьогодні єдиним оптимальним рішенням є ліквідація Комунального навчального закладу Ходорівської міської ради Львівської області загальноосвітньої школи І ступеня № 19 с.Рудківці. 

              Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до громадського обговорення цього питання.

              Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в приміщенні ЗОШ І ст. № 19 с.Рудківці, за адресою: 81722, вул. Просвіти,53, с.Рудківці, Жидачівський р-н, Львівська обл. громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

              Проведення заходу буде відбуватися із дотриманням протиепідемічних заходів задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2:

              - проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім учасникам слухань перед початком заходу; 

              - надання одного із документів: негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту, проведеного не більш як за 72 години до початку заходу; документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

              - розміщення учасників заходу з дотримання норм соціальної дистанції для діючого рівня епіднебезпеки;

              - допуск відвідувачів в одягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема - у захисних масках або респіраторах, які закривають ніс та рот.

           У разі встановлення більш жорсткіших карантинних обмежень, спричинених поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2 та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 81750, Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської МР, вул. Львівська,39, м.Ходорів, Стрийський р-н, Львівська обл., та на електронну адресу: osvitakhodoriv@gmail.com.

                 До участі в обговоренні запрошуються мешканці с.Рудківці Ходорівської міської територіальної громади у терміни з 1 травня 2022 року по 1 травня 2023 року.

               Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть.

               6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: : 81750, Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської МР, вул. Львівська,39, м.Ходорів, Стрийський р-н, Львівська обл.; тел. +380937608901; електронна адреса: osvitakhodoriv@gmail.com.

                7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Калинець Наталія Ігорівна – керівник відділу освіти виконавчого комітету Ходорівської міської ради.

                 8. Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ходорівської міської ради та відділу освіти виконавчого комітету Ходорівської міської ради.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Що на Вашу думку потрібно перш за все зробити в ОТГ

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь