Що робити під час пожежі: правила, які врятують життя!

Дата: 02.05.2022 14:13

Рятувальники нагадують основі правила, які врятують життя. Якщо виникла пожежа, не треба панікувати. Одразу повідомляйте про виникнення пожежі рятувальників за номером «101».

В перші хвилини загорання можна ліквідувати первинними засобами пожежогасіння до приїзду пожежно-рятувальних підрозділів.

Але, якщо пожежа застала вас у приміщенні, дотримуйтесь наступних правил:

якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, присядьте на підлогу, по можливості дихайте через зволожену тканину і повзіть до дверей кімнати, але не відчиняйте їх одразу:

обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;

якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти;

щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;

присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати на допомогу;

якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;

обов’язково зачиняйте за собою всі двері;

пам’ятайте , що під час пожежі заборонено користуватися ліфтом.

Бережіть себе та своїх близьких! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки. А у разі пожежі телефонуйте до Служби порятунку «101».