Ухилянтам від військового обліку загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі

Дата: 28.03.2022 09:33

Упродовж останніх двадцяти днів у Львові працює координаційний центр для роботи з військовозобовязаними переселенцями. За цей час до центру звернулись близько 3300 внутрішньо переміщених осіб із заявами про те, щоб стати на військовий облік. З-поміж них 1200 скерували до військових комісарів для подальшого укомплектування Збройних Сил України.

За законодавством, військовозобовязані особи, які змінили місце проживання, повинні стати на військовий облік. Водночас вони не мають права залишати поточне місце перебування.

Черга осіб, які записались для подачі заяв про військовий облік становить більше ніж 6 тисяч осіб. Документи громадянина, який висловив бажання стати до лав ЗСУ, співробітники координаційного центру приймають першочергово. Загалом процедура займає 24 години.