Ходорівська міська територіальна громада
Львівської області

Ще раз про перевезення гуманітарних вантажів

Дата: 17.03.2022 15:41
Кількість переглядів: 269

Фото без опису

7 березня 2022 року Уряд України прийняв постанову №224, якою затвердив перелік категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку, на період воєнного стану.

Категорії товарів, які позначені однією зірочкою (*) - це товари не призначені для продажу і ввозяться для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, цивільного захисту населення та його повсякденних потреб.

Категорії товарів, які позначені двома зірочками (**), ввозяться на територію України за наявності письмового рішення начальника обласної військової адміністрації, щодо визначення переліків товарів та ваги вантажів, що необхідні для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, цивільного захисту населення та його повсякденних потреб.

Наголошуємо, що такі рішення можуть надавати:

- голова Ради міністрів АР Крим,

- голова будь-якої обласної державної (військової або військово-цивільної) адміністрації,

- голови Київської і Севастопольської міської державної (військової або військово-цивільної) адміністрації.

Наведемо кілька прикладів:

???? Якщо ви ввозите гуманітарну допомогу, яка належить до категорії товарів із двома зірочками, для Хмельницької обласної державної (військової) адміністрації через пункт перетину кордону, що знаходиться у Львівській області, то ви можете отримати рішення або начальника Хмельницької ОВА, або начальника Львівської ОВА;

???? Якщо ви ввозите гуманітарну допомогу для якоїсь військової частини в Харківській області, то рішення вам може надати начальник Львівської ОВА, однак отримувачем допомоги в декларації вам необхідно вказати ту військову частину Харківської області, куди ви везете допомогу;

???? Якщо ви вказуєте отримувачем гуманітарної допомоги Львівську ОВА, то така допомога потрапляє на склади Львівської ОВА і потім розподіляється за потребами, які узгоджуються з Офісом Президента України.

Для отримання рішення від Львівської ОВА вам необхідно звернутись з листом на електронну адресу: humtransport@loda.gov.ua

Зразок листа: https://bit.ly/37t3SpC

Додаток за формою: https://bit.ly/34UwSWA

Консультації за телефоном: +380984023246.

Для отримання роз’яснень щодо вирішення інших питань стосовно перетину державного кордону України з метою ввезення гуманітарних вантажів, звертайтесь за телефоном: +380973137936.

Дозвіл на перетин державного кордону з метою перевезення гуманітарних вантажів чоловіками віком 18-60 років.

Зразок листа: https://bit.ly/3KXshCp

Додаток за формою: https://bit.ly/3Jx19ti

Консультації за телефоном: +380973214940.

Після опрацювання отриманих звернень, Львівська ОВА надсилає відповідні листи до Державної прикордонної служби України.

Державна прикордонна служба України приймає рішення щодо пропуску гуманітарного вантажу на територію України.

Усі інші категорії товарів (без зірочок) автоматично і без будь-яких погоджень визнаються гуманітарною допомогою і можуть ввозитись на територію України без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою, на підставі декларації, яка заповнюється водієм перед перетином кордону.

Отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути будь-які юридичні особи - громадські чи благодійні організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, військові частини тощо. Тому, якщо ви везете комусь цільово гуманітарну допомогу, то в декларації вказуйте належного отримувача такої допомоги.

Для прикладу, якщо ви везете гуманітарну допомогу конкретній військовій частині, то в декларації вказуйте отримувачем цю військову частину. Це спростить логістику як відправникам такої гуманітарної допомоги, так і Львівської обласної військової адміністрації. І головне, дасть можливість уникнути будь-яких непорозумінь із доставкою гуманітарної допомоги належним отримувачам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Що на Вашу думку потрібно перш за все зробити в ОТГ

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень