Виплати пенсій за березень 2022 року

Дата: 02.03.2022 14:55

Пенсійний фонд України розпочав підготовку документів на виплату пенсій за березень 2022 року. Ця виплата буде забезпечуватись у строки, визначені законодавством.

Виплати здійснюватимуть з урахуванням порядку виплат пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану. Про це йдеться у постанові Кабміну від 26 лютого 2022 року.

Отож, відповідно до Закону України, пенсія виплачується щомісяця, не пізніше 25 числа. За цей період виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України. Це незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера, зокрема організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

У разі тимчасової зміни фактичного місця проживання одержувача, виплата пенсії йому здійснюється шляхом переказу коштів без відкриття рахунка у банку на підставі звернення (особистого, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку чи в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг) до органів Пенсійного фонду України.

Виплата пенсії може також здійснюватися без врахування строків, визначених частиною першою статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Тобто, у разі необхідності, виплатний період може бути продовжено після 25 числа.