Звертаємо увагу, що 1 січня 2022 року розпочалась щорічна кампанія декларування, яка триватиме до 01 квітня 2022 року

Дата: 17.02.2022 09:41

Відповідно до частини четвертої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі-НАЗК).

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.

У 2022 році сума отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку, яка вважається суттєвою зміною в майновому стані суб’єкта декларування складає 124 050 грн, так, у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2022 року становить 2481 грн. (2481 грн х 50 ПМ = 124 050 грн).

Даний захід фінансового контролю застосовується до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції».

Порядок інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування та форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування затверджені наказом НАЗК від 23.07.2021 № 450/21 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 року № 988/3610. Роз’яснення щодо заповнення повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування доступні на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у розділі «Декларування», посилання: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/hhii–povidomlennya–pro–suttyevi–zminy–v–majnovomu–stani–psz/?fbclid=IwAR0VTWCrqam4jshywUIeB5OBj7lllFtsrqlXcolm_lkU3Aog6PLzUEZ_t78