УВАГА!!! ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО КУПІВЛІ ГАЗУ ВИРОБНИКАМИ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ !!!

Дата: 27.01.2022 09:25

Відповідно до Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, який затверджений постановою Кабінет Міністрів України від 12 січня 2022 року № 19 (далі – Порядок), визначено питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах з граничною ціною продажу для потреб суб’єктів господарювання - виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України від 5 січня 2022 року № 3 до соціально значущих віднесено виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41).

Слід зазначити, що відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 30.12.2021 р. № 1333 та № 1435 на період дії карантину, але не довше ніж до

30 квітня 2022 р. для задоволення потреб виробників соціально значущих продовольчих товарів граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) встановлено на рівні не більше 24 відсотків,

а торговельну надбавку за постачання природного газу власного видобутку - на

рівні не вище 1 відсотка.

Для організації та проведення торгів Міністерством енергетики України створено Комітет з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу

власного видобутку (далі – Комітет), який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення торгів, аналіз заявок споживачів,

зокрема щодо використання природного газу. З метою підготовки до проведення торгів суб'єкти господарювання які виробляють продовольчі товари

істотної соціальної значущості до 5 числа кожного місяця подають Комітету

заявку для споживання газу у наступному місяці на електронну адресу:

Gas.auction@mev.gov.ua.

Форма заявки затверджена протоколом засідання Комітету від 14.01.2022 № 1. Також до заявки додається копія договору постачання природного газу, укладеного між покупцем та споживачем.

Комітет після опрацювання заявок споживачів газу до 10 числа кожного місяця інформує про це товарну біржу та надсилає інформаційне сповіщення продавцям (оптовий продавець, що здійснює видобуток природного газу на території України та з метою реалізації постанов Кабінету Міністрів України №

1333 та № 1435 повинен взяти участь в торгах). Торги природнім газом проводяться щомісячно у період з 10 числа і до 20 числа поточного місяця.

Допуск до торгів можуть отримати суб’єкти господарювання, які внесені до переліку покупців, мають ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання природного газу та укладені із споживачами договори постачання

природного газу з метою його використання виключно для виробництва продовольчих товарів. Перелік споживачів природного газу допущених до торгів Комітетом розміщується на сайті Української енергетичної біржі.

Додатки: 1. Заявка на купівлю природного газу власного видобутку

2. Договір купівлі - продажу природного газу