Супервізія у  закладах освіти Ходорівської МТГ

Дата: 01.12.2021 11:40

23 листопада 2021 року у онлайн форматі відбулася зустріч із регіональними супервізорами та керівниками навчальних закладів Ходорівської МТГ з ініціативи відділу освіти , молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

З основними методами та з Положенням про супервізію  познайомила присутніх супервізорка  Краївська М.Я.  Доповнення вносили супервізори  Походжай М.М,  Рібун Г.В. та Орлик Н.Л.

А також 30 листопада супервізорка  Краївська М.Я. запросила координатора і керівника Львівського Центру «Супервізія «Для Вас»» Барну Марію Михайлівну на онлайн - спілкування  з керівниками навчальних закладів нашої громади та з супервізорами, яка надала усім кваліфіковані поради, відповіла на ряд запитань. Зустріч була корисною і ефективною у плані організації та проведення супервізії.

У школах нашої громади у листопаді-грудні буде проведена супервізія для вчителів початкових класів.

Супервізія – це розв’язання професійних проблем, які виникають у роботі з людьми, через обговорення цієї проблеми з обізнаним колегою чи наставником – супервізором.

Супервізія складатиметься із 1-3 наставницьких циклів, під час яких будуть застосовуватись  індивідуальна та групова форми роботи за такими напрямами:

-ознайомлення з результатами самооцінювання педагога та вибраними пріоритетами для розвитку;

-спостереження за діяльністю педагога;

-підтримка у створенні плану професійного розвитку;

-наставницькі бесіди;

-групове обговорення кращих практик, труднощів, пошук шляхів їх вирішення, а також можливостей для подальшого розвитку.

Ключові функції супервізора:

консультативна;

наставницька;

функція модератора.

«Супервізія сприятиме вам у тому, щоб вчителі  не боялися проблем і викликів, що виникають у  роботі, а навчилися професійно перетворювати їх у власні досягнення! Повірте у себе! Ви – носії успішних змін!»- підвела підсумок Барна М.М.

Супервізія – вимога сьогодення. Система супервізії допоможе учителям початкових класів реалізувати цілі і завдання НУШ, долати труднощі та зростати професійно.