130 років відзначив найстарший музичний колектив громади - хор села Піддністряни

Дата: 13.09.2021 20:38

Заснував хор в липні 1891 року молодий дяк Григорій Тимофійович Гірський з села Денисова на Тернопільщині. Тоді хор складався з 45 осіб. Заняття з хору відбувалися у хаті Петра Голяка, а у травні 1892 хор дав свій перший концерт у великій поміщицькій стодолі «На лузі». Ставши відомим, хор весною 1893 року їздив з шевченківськими концертами по селах тодішніх Бібрського та Жидачівського повітів, а в серпні 1895 року виступав на І Крайовій сільськогосподарській виставці у Львові, яка була організована у Стрийському парку. Друге дихання колектив отримав після того, як в кінці 1986 року сюди прибув новий директор школи Іван Казанівський. Він сам був добрим співаком і музикантом, тому відновив хор. У 1899 році хористи співали на 4 голоси. З 1926 року хором почав керувати Степан Прокоп’як. З того часу піддністрянський хор стає відомим на Ходорівщині.

9 лютого 1991 року хор отримав звання «Народний» та назву «Дністряни». Остання атестація відбулась 1 березня 2020 року. Репертуар колективу постійно поповнюється релігійними, стрілецькими, повстанськими, народними піснями та творами на слова і музику керівника – Івана Максимціва.